Couples therapy pomaga rozwiązać między innymi:

Prowadzimy terapię w oparciu o metody poparte wieloletnim doświadczeniem. Zapewniamy komfort i dyskrecję kierując się najwyższymi standardami etycznymi.

Poradnia działa w centrum Warszawy, u zbiegu Alei Jerozolimskich, Alei Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego. W pobliżu znajduje się dworzec Warszawa Centralna, dworzec Warszawa Śródmieście oraz dwie stacje metra: Metro Centrum i Metro Rondo ONZ. Dzięki temu położeniu łatwo do nas dojechać komunikacją miejską. Również łatwy jest dojazd samochodem i jego zaparkowanie – ze względu na miejsca postojowe wzdłuż Alei Jerozolimskich, a także wzdłuż Nowogrodzkiej (na tyłach budynku Poradni) oraz parking w Pasażu Braci Łopieńskich (wjazd od Alei Jerozolimskich).


Najczęściej zgłaszane problemy

Najczęściej zgłaszane problemy, nad którymi pracujemy w Poradni w zakresie terapii par, to:

  • problemy natury seksualnej,
  • konflikty w związku,
  • chęć pogłębienia relacji,
  • zdrada i problemy związane ze zdradą,
  • trudności związane ze staraniem się o dzieci.

Ze względu na fakt, iż często wiele problemów występuje razem i nakłada się na siebie, terapię par w naszej Poradni prowadzą psychologowie seksuolodzy mający doświadczenie zarówno w pokonywaniu problemów związanych z seksem, jak i tych dotyczących innych problemów wspólnego życia.

Forma prowadzenia terapii par

Terapia par prowadzona jest w formie rozmowy terapeuty z parą. Podczas terapii poruszane są tematy, które są istotne dla osób pozostających w związku i o których obie te osoby chcą mówić. Para odkrywa, co ją łączy, a co dzieli, co jest ważne dla każdej z osób, jakie mają oczekiwania i nadzieje. Partnerzy uczą się jak wyrażać swoje potrzeby w sposób adekwatny i jednocześnie nie naruszający granic drugiej osoby, oraz jak się wzajemnie słuchać. Terapeuta stara się pomóc w określeniu problemów występujących w związku oraz sposobów na poprawę relacji między partnerami. Wspólne poszukiwanie tych sposobów jest najważniejszym zadaniem w terapii, a pomaga w tym wspólna refleksja na tym, czemu do tej pory, mimo dobrych chęci, nie udawało się rozwiązywać problemów.

Częstotliwość spotkań jest ustalana indywidualnie przez psychoterapeutę z parą. Jedno spotkanie z parą jest nieco dłuższe niż w przypadku terapii indywidualnej i trwa 90 minut. Z kolei cała terapia par jest zazwyczaj krótsza niż w przypadku psychoterapii indywidualnej – w dużej części przypadków udaje się osiągnąć założone cele po kilkunastu sesjach.

Dzięki terapii para może konstruktywnie rozwiązać swoje problemy, poprawić wzajemne relacje i wspólnie wyjść z kryzysu. Ważne jest przy tym, że terapia par nie tylko pomaga w ustaleniu źródeł problemów i sposobów ich przezwyciężenia, ale daje także parze narzędzia do samodzielnego rozwiązywania problemów w przyszłości.

Zapraszamy do kontaktu oraz na konsultację, podczas której psycholog seksuolog pomoże Wam określić drogę do rozwiązania Waszych problemów. Nasi specjaliści przyjmują w poradni w samym centrum Warszawy.


Nothing found.