Konsultacje dietetyczne

Prowadzimy konsultacje dietetyczne dla wszystkich tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać, między innymi dla:

  • osób, które chcą się pozbyć zbędnych kilogramów,
  • osób mających niedowagę,
  • osób, które muszą stosować dietę ze względu na stan swojego zdrowia,
  • sportowców, którzy poprzez odpowiednią dietę chcą poprawić swoje wyniki,
  • kobiet będących w ciąży lub dopiero planujących potomstwo.

Na konsultacje zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn, a także dzieci i młodzież.

Czas trwania pierwszej konsultacji wynosi 50 minut. W tym czasie dietetyk przeprowadza wywiad żywieniowy. Wywiad ten obejmuje w szczególności takie aspekty jak:

  • tryb życia pacjenta, jego aktywność fizyczna i sposób radzenia sobie ze stresem,
  • dotychczasowe praktyki żywieniowe pacjenta,
  • przebyte choroby (najlepiej od okresu wczesnego dzieciństwa), wyniki badań, zażywane leki oraz dolegliwości występujące u osób spokrewnionych.

Na podstawie tego wywiadu dietetyk dokonuje oceny dotychczasowych nawyków żywieniowych, określając ich pozytywne oraz negatywne aspekty oraz proponując zmiany. Zmiany te wiążą się z określeniem diety indywidualnej.

Dieta indywidualna

Opracowujemy indywidualne jadłospisy, które zawsze dopasowane są do osobistych preferencji smakowych i uwzględniają wszystkie wytyczne pacjenta. Przygotowana przez nas dieta indywidualna gwarantuje podaż składników odżywczych na odpowiednim poziomie, a jednocześnie oparta jest o potrawy łatwe do przygotowania, z produktów powszechnie dostępnych w sklepach. Wychodzimy bowiem z założenia, że dieta nie może być udręką, ani kojarzyć się z restrykcjami – musi być praktyczna, prosta w przygotowaniu i przede wszystkim smaczna!

Pierwsza wizyta u dietetyka – czy warto?

Naszą dewizą jest indywidualne podejście do każdego, życzliwa atmosfera i otwartość na osobiste preferencje. Dzięki temu potrafimy skutecznie rozwiązywać problemy związane z dietą i wagą.

Odpowiednie żywienie to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Aby mieć pewność właściwego odżywiania, warto, aby o zbilansowaną dietę zadbał profesjonalista – dietetyk. W naszej Poradni uzyskacie rzetelne porady i fachową pomoc.

Zapraszamy do kontaktu oraz na konsultację, podczas której dietetyk pomoże Ci określić drogę do rozwiązania Twoich problemów. Nasi dietetycy przyjmują w Poradni w samym centrum Warszawy.