Tu jesteś: Strona główna -> Seksuolog -> Jak polepszyć swoje życie seksualne? [Mapa strony]
 

Seksualność jest jednym z kluczowych aspektów życia człowieka, tak w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym (więcej na ten temat po kliknięciu na link). Udane współżycie ma fundamentalne znaczenie dla osiągnięcia satysfakcji życiowej. Brak czy niedostatki tego współżycia mogą negatywnie wpływać na zadowolenie z życia jako takiego.

Jak polepszyć swoje życie seksualne?

W przypadku braku udanego pożycia seksualnego możemy sięgnąć w pierwszej kolejności po stosunkowo proste sposoby:

1. Wzbogać swoją relację – zastanów się czy wystarczająco dużo uwagi poświęcasz swojemu partnerowi. Wypad do kina, spacer, czy romantyczna kolacja pogłębi waszą relację, da dobre podłoże do otwartych rozmów.

2. Porozmawiaj z partnerem o swoich potrzebach, fantazjach – na początku rozmowa może wydawać się trudna, ale z czasem przekonasz się, że przychodzi Ci to coraz łatwiej.

3. Pozwól sobie na odrobinę spontaniczności – rutyna i monotonia zabijają radość i satysfakcje ze współżycia. Spontaniczność wniesie do Waszej relacji nieco świeżości i radości.

Przeczytaj także: Czy da się zaplanować życie seksualne?

4. Opowiadaj partnerowi o tym, co Ci się podobało – krytyka zabija pewność siebie i spontaniczność. Zamiast krytykować, lepiej powiedz partnerowi, co mógłby zrobić, żeby sprawić Tobie więcej przyjemności.

5. Wnieś do swojej sypialni odrobinę humoru – powaga a co za tym idzie napięcie i stres utrudnia odbiór bodźców seksualnych. Ciesz się bliskością. Pozytywne nastawienie i odprężenie pozwoli czerpać więcej przyjemności.

Nie zawsze proste sposoby na poprawę relacji seksualnej okazują się łatwe do wprowadzenia w związku. Czasem jest to niemożliwe z powodu nierozwiązanych konfliktów, problemów emocjonalnych, urazów z przeszłości czy trudności w komunikacji między parterami. Często problemy w osiągnięciu satysfakcji mogą mieć swoje podłoże w dysfunkcjach seksualnych. Pomóc może terapia prowadzona przez psychologa seksuologa. Specjalista określi przyczyny Twoich trudności oraz drogę do ich rozwiązania.

Zapraszamy do kontaktu oraz na konsultację, podczas której psycholog seksuolog pomoże określić drogę do rozwiązania problemów. Nasi seksuolodzy przyjmują w poradni w samym centrum Warszawy.