Psychologia to dziedzina nauki, która zajmuje się jest psychiką oraz zachowaniem człowieka (więcej na temat psychologii po kliknięciu na link). Ich zrozumienie pozwala pomóc zrozumieć uczucia i potrzeby człowieka.

Dzięki tej wiedzy doświadczony psycholog psychoterapeuta pomoże przejść przez trudniejszy okres w życiu. Metodą, która do tego prowadzi, jest psychoterapia.

Psychoterapia polega na rozmowie z terapeutą, dzięki której można o wiele lepiej zrozumieć swoje uczucia, potrzeby i obawy. Lepsze zrozumienie samego siebie pozwala o wiele lepiej dostrzec problemy, przed którymi stoi człowiek, a tylko w ten sposób można wskazać drogę ich przezwyciężenia.

Celem psychoterapii jest także pokazanie, jak duży wpływ ma człowiek na przezwyciężanie własnych słabości, a także jak duża jest odpowiedzialność człowieka za podejmowane decyzje. Dostrzeżenie własnej odpowiedzialności za podejmowane decyzje daje możliwość podejmowania tych decyzji w sposób o wiele bardziej świadomy, a dzięki temu mogą to być decyzje lepsze, dające więcej satysfakcji z życia i poczucie spełnienia.

Tematy poruszane podczas rozmów z psychoterapeutą zależą od samego pacjenta. Ich wspólnym mianownikiem jest poznanie motywów i uczuć, które towarzyszą pacjentowi, tak aby on sam mógł dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu.

Wizyta u psychologa może pomóc Ci:

Zapraszamy do kontaktu oraz na konsultację, podczas której psycholog pomoże Ci określić drogę do rozwiązania Twoich problemów. Nasi psychologowie przyjmują w poradni w samym centrum Warszawy.