Psychoterapia pomaga między innymi:

 • Osiągnąć rozwój osobisty
 • Lepiej kształtować relacje międzyludzkie
 • Zwiększyć pewność siebie i uwolnić swój potencjał
 • Ograniczyć skutki negatywnych wydarzeń życiowych

Prowadzimy efektywną psychoterapię w oparciu o metody poparte wieloletnim doświadczeniem. Zapewniamy komfort i dyskrecję kierując się najwyższymi standardami etycznymi.

Poradnia działa w centrum Warszawy, pod adresem Aleje Jerozolimskie 91, niedalego Ronda Czterdziestolatka, czyli u zbiegu Alei Jerozolimskich, Alei Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego. W pobliżu znajduje się dworzec Warszawa Centralna, dworzec Warszawa Śródmieście oraz dwie stacje metra: Metro Centrum i Metro Rondo ONZ. Dzięki temu położeniu łatwo do nas dojechać komunikacją miejską. Również łatwy jest dojazd samochodem i jego zaparkowanie – ze względu na miejsca postojowe wzdłuż Alei Jerozolimskich, a także wzdłuż Nowogrodzkiej (na tyłach budynku Poradni) oraz parking w Pasażu Braci Łopieńskich (wjazd od Alei Jerozolimskich).


Psychoterapia – czym jest?

Nie ma jednej definicji psychoterapii. Chcąc najbardziej prawidłowo zdefiniować psychoterapię należałoby rzec, że (1) polega na stosowaniu metod psychologicznych, w szczególności chodzi tu o osobistą interakcję pomiędzy terapeutą a pacjentem; (2) jej celem jest zmiana zachowania pacjenta lub przezwyciężenie jego problemów.

Z kolei mówiąc w największym skrócie psychoterapia to leczenie poprzez rozmowę. Ale nie jest to leczenie, którego pacjent jest tylko biernym uczestnikiem. Pacjent musi chcieć dokonać zmiany w swoim życiu, a rolą psychoterapeuty jest umiejętnie mu w tym pomóc. W tym sensie psychoterapia nie jest sama w sobie lekiem na problemy pacjenta, lecz raczej środkiem umożliwiającym i wspomagającym ich przezwyciężenie.

Cel psychoterapii

Psychoterapia ma na celu poprawę samopoczucia i zdrowia psychicznego jednostki, rozwiązanie lub złagodzenie kłopotliwych zachowań, przekonań, kompulsji, myśli lub emocji oraz poprawę relacji i umiejętności społecznych.

Praktyczne cele, które można osiągnąć dzięki psychoterapii, to na przykład:

 • Osiągnąć rozwój osobisty
 • Lepiej kształtować relacje międzyludzkie
 • Zwiększyć pewność siebie i uwolnić swój potencjał
 • Ograniczyć skutki negatywnych wydarzeń życiowych
 • Odzyskać dobre samopoczucie i równowagę
 • Osiągnąć lub odzyskać poczucie szczęścia

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty?

Na pierwszej wizycie psychoterapeuta zawiera z pacjentem tzw. kontrakt terapeutyczny, w którym razem z pacjentem ustalają jak będą wyglądać spotkania, jaką powinny mieć częstotliwość, jaki może być przewidywany okres psychoterapii etc.

Zapraszamy do kontaktu oraz na konsultację, podczas której psychoterapeuta pomoże Ci określić drogę do rozwiązania Twoich problemów. Nasi psychoterapeuci przyjmują w poradni w samym centrum Warszawy.


Artykuły


 • Lęk paniczny

  Lęk paniczny a psychoterapia

  Co to jest lęk paniczny? Lęk paniczny inaczej zaburzenia lękowe z napadami paniki albo napad paniki jest to uczucie nagle pojawiającego się intensywnego i powracającego lęku oraz niepokoju. Najbardziej zintensyfikowane [...]

 • Zaburzenia erekcji a psychoterapia

  Zaburzenia erekcji a psychoterapia

  Czym są zaburzenia erekcji? Zaburzenia erekcji to brak możliwości uzyskania wystarczającej twardości członka pozwalającej na odbycie stosunku, pomimo wyraźnych chęci i stymulacji seksualnej. Wyróżnia się trzy stopnie zaburzenia: całkowity, umiarkowany [...]