udzieli pomocy, gdy:
- dziecko rozwija się wolniej niż jego rówieśnicy, nabywa później niż oni rozmaite umiejętności
- zachowanie dziecka budzi niepokój rodziców lub nauczycieli
- dziecko jest nadpobudliwe lub ma problemy z koncentracją
- dziecko jest wycofane, lękliwe, nieśmiałe
- w innych problemach związanych z rozwojem dziecka
Naszą misją jest wsparcie psychologiczne i pomoc dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom. Stosujemy sprawdzone metody psychoterapii, które wypracowaliśmy przez lata doświadczeń. Zapewniamy całkowitą dyskrecję oraz wyjątkowo komfortowe warunki do rozmowy. Każdy psycholog dziecięcy z naszego zespołu w Warszawie kieruje się najwyższymi standardami etycznymi.
Przyjmujemy w miejscu wyjątkowo dogodnym komunikacyjnie – w samym centrum Warszawy, niedaleko Ronda Czterdziestolatka, czyli u zbiegu Alei Jerozolimskich, Alei Jana Pawła II i ulicy Chałubińskiego, skąd blisko jest do dworca kolejowego Warszawa Centralna, dworca Warszawa Śródmieście oraz do dwóch stacji metra: Metro Centrum i Metro Rondo ONZ. Przy wejściu do budynku jest sporo miejsc postojowych oraz parking w Pasażu Braci Łopieńskich, co ułatwia dojazd własnym samochodem.
W jakich sytuacjach warto umówić się na wizytę u psychologa dziecięcego w Warszawie?
Psycholog dziecięcy to specjalista, który pomaga dzieciom oraz ich rodzicom w trudnych sytuacjach – najczęściej wtedy, gdy:
- zachowanie dziecka wydaje się niepokojące,
- dziecko rozwija się wolniej w stosunku do swoich rówieśników, nabywa później niż oni rozmaite umiejętności,np. zaczyna mówić dużo później
- dziecku trudno jest się skoncentrować, nie może usiedzieć w jednym miejscu;
- dziecko jest nadpobudliwe;
- dziecko ma problemy z nauką lub w inny sposób nie potrafi sobie poradzić w szkole (np. stres),
- dziecko jest stale wycofane, wyjątkowo ciche lub nieśmiałe, boi się;
- dziecko ma trudność w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami,
- dziecko nie potrafi kontrolować swoich emocji, stresu lub radzi sobie z nimi w niepokojący sposób (np. zaburzenia odżywania, tiki nerwowe)
- dziecko zachowuje się agresywnie lub ma inne problemy z rozwiązywaniem konfliktów,
- dziecko skarży się na dolegliwości somatyczne (np. bóle brzucha, głowy, trudności ze snem, moczenie się w nocy), a nie ma wyraźnej medycznej przyczyny tych objawów,
- dziecko ma problem z zaadaptowaniem się do nowej sytuacji, takiej jak przeprowadzka, zmiana szkoły, pojawienie się rodzeństwa itp.,
- dziecko doświadczyło trudnej sytuacji, takiej jak rozwód rodziców, śmierć kogoś bliskiego, wypadek,
- dziecko ma problemy związane z dojrzewaniem,
- dziecko podejmuje destrukcyjne działania, np. uzależnia się od telewizji, komputera, sięga po używki, okalecza się,
- rodzic chce poprawić jakość swojej relacji z dzieckiem lub ma poczucie, że dorastające dziecko się od niego oddala,
- rodzic chce pomóc dziecku nabrać wiary we własne siły, zwiększyć jego samoakceptację lub pomóc przezwyciężyć to, co jest dla dziecka trudnością lub ograniczeniem.
Co można zyskać na rozmowie z psychologiem dziecięcym?
Celem rozmowy z psychologiem dziecięcym jest określenie przyczyn zachowań, które niepokoją rodzica, oraz sposobów ich rozwiązania: na początek psycholog dziecięcy rozmawia z rodzicem na temat niepokojących go zachowań dziecka; w następnej kolejności rozmawia z dzieckiem, wstępnie ocenia sytuację, proponuje rodzaj terapii i udziela zaleceń co do dalszej pracy. Doświadczony psycholog dziecięcy potrafi dotrzeć do prawie każdego dziecka i nakłonić je do współpracy w terapii. Dzięki temu zarówno rodzice, jak i ich pociechy odzyskają dawną równowagę życiową, polepszą relacje między sobą, a dzieci będą wreszcie mogły się prawidłowo i beztrosko rozwijać.
Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu oraz na konsultacje w przyjaznej atmosferze gabinetu psychologicznego, podczas których psycholog dziecięcy pomoże określić drogę rodzicom i dzieciom do rozwiązania problemów. Nasi psychologowie przyjmują w poradni w samym sercu Warszawy.
13 wrzesień 2024
Do naszego Zespołu dołączyła Yevheniia Kibets, która jako psycholog pracuje z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi, w językach ukraińskim, rosyjskim i angielskim. Więcej informacji: ZESPÓŁ.
11 wrzesień 2024
Dołączyła do nas Julia Bernard, która zajmuje się poradnictwem psychologicznym i seksuologicznym osób LGBTQ+. Jej głównym obszarem pracy jest diagnoza i terapia dla osób transpłciowych. Więcej informacji: ZESPÓŁ.
26 czerwiec 2024
Do naszego Zespołu dołączyła Daria Zawadzka, która jest psycholożką i seksuolożką, jak również socjolożką oraz posiada przygotowanie pedagogiczne. Więcej szczegółów w zakładce ZESPÓŁ.
30 marzec 2024
W Wielkanoc (31 marca) i Poniedziałek Wielkanocny (1 kwietnia) Poradnia będzie nieczynna. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!
telefonicznego
500 504 600
Telefon czynny od 8:00 do 22:00
7 dni w tygodniu