udzieli pomocy, gdy:
- dziecko rozwija się wolniej niż jego rówieśnicy, nabywa później niż oni rozmaite umiejętności
- zachowanie dziecka budzi niepokój rodziców lub nauczycieli
- dziecko jest nadpobudliwe lub ma problemy z koncentracją
- dziecko jest wycofane, lękliwe, nieśmiałe
- w innych problemach związanych z rozwojem dziecka
Naszą misją jest wsparcie psychologiczne i pomoc dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom. Stosujemy sprawdzone metody psychoterapii, które wypracowaliśmy przez lata doświadczeń. Zapewniamy całkowitą dyskrecję oraz wyjątkowo komfortowe warunki do rozmowy. Każdy psycholog dziecięcy z naszego zespołu w Warszawie kieruje się najwyższymi standardami etycznymi.
Przyjmujemy w miejscu wyjątkowo dogodnym komunikacyjnie – w samym centrum Warszawy, niedaleko Ronda Czterdziestolatka, czyli u zbiegu Alei Jerozolimskich, Alei Jana Pawła II i ulicy Chałubińskiego, skąd blisko jest do dworca kolejowego Warszawa Centralna, dworca Warszawa Śródmieście oraz do dwóch stacji metra: Metro Centrum i Metro Rondo ONZ. Przy wejściu do budynku jest sporo miejsc postojowych oraz parking w Pasażu Braci Łopieńskich, co ułatwia dojazd własnym samochodem.

Czym zajmuje się psycholog dziecięcy?
Psycholog dla dziecka (Warszawa) to osoba, która ukończyła pięcioletnie studia kierunkowe i posiada niezbędne uprawnienia do świadczenia pomocy psychologicznej dzieciom oraz młodzieży. Zajmuje się rozpoznawaniem różnego rodzaju problemów i trudności, z którymi mierzy się mały człowiek czy nastolatek. Pomaga w diagnozowaniu problemów rozwojowych i wychowawczych, a także współpracuje z rodzicami. Psychoterapeuta dziecięcy, który prowadzi spotkania w naszej placówce, jest doświadczonym specjalistą, który podczas każdej wizyty zapewnia komfortową, przyjazną atmosferę całej rodzinie. Psycholog dla dziecka ma wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu wie, jak pracować z maluchem, zbuntowanym kilkulatkiem czy dojrzewającym nastolatkiem.
Warto pamiętać, że dziecko samo nie powie o tym, co sprawia mu trudność, dlatego obserwacja zachowania leży po stronie rodzica. Celem rozmowy z psychologiem dziecięcym jest określenie przyczyn zachowań, które niepokoją rodzica, oraz sposobów ich rozwiązania: na początek psycholog dziecięcy rozmawia z rodzicem na temat alarmujących go zachowań dziecka; w następnej kolejności rozmawia z dzieckiem, wstępnie ocenia sytuację, proponuje rodzaj terapii i udziela zaleceń co do dalszej pracy. Doświadczony psycholog dziecięcy potrafi nawiązać kontakt z małym człowiekiem i nakłonić go do współpracy w terapii. Dzięki temu zarówno rodzice, jak i ich pociechy odzyskają dawną równowagę życiową i pogłębią wzajemne relacje.
Jak przygotować dziecko na wizytę u psychologa dziecięcego?
Wizyta u psychologa to wyzwanie, zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Im bardziej okazujesz zdenerwowanie, tym bardziej odczuje to Twoja pociecha. Przed pierwszą wizytą, warto porozmawiać z dzieckiem i powiedzieć, że osobą, do której idziecie z wizytą, jest dziecięcy psycholog. Powiedz, w skrócie czym zajmuje się taki specjalista – możesz opisać, że zajmuje się okazywaniem wsparcia, pomaga w rozumieniu emocji i głównie rozmawia. Nie jest lekarzem, nie wykonuje badań – istotne jest to, by zmniejszyć lęk u malucha przed wizytą w gabinecie. Można podać przykład pytań, które zada dobry psycholog dziecięcy, na przykład o przedszkole, szkołę, ulubione aktywności czy hobby.
Pierwsza wizyta to z reguły wspólne spotkanie – specjalista poznaje małego pacjenta, stara się nawiązać z nim relacje i wzbudzić zaufanie. Bliskość rodziców daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala na oswojenie się z nową sytuacją. Psycholog dzieci ocenia, na jakim etapie rozwoju jest, jaki jest jego stan psychiczno-emocjonalny. W czasie spotkań dziecko jest angażowane w różnego rodzaju zabawy i aktywności, dzięki czemu psycholog może sprawdzić, jak rozwija się intelektualnie czy motorycznie. Po spotkaniu – już na osobności odbywa się konsultacja rodzicielska, w trakcie której dowiadują się, jakie trudności ma pociecha, jak powinni postępować w sytuacjach, czy jakie zachowanie może być niepokojące. Psycholog dziecięcy Warszawa w naszej poradni okaże niezbędne wsparcie!


Psycholog dla dziecka Warszawa - w jakich sytuacjach warto umówić się na wizytę?
Psycholog dziecięcy to specjalista, który pomaga dzieciom oraz ich rodzicom w trudnych sytuacjach – najczęściej wtedy, gdy:
- zachowanie dziecka wydaje się niepokojące,
- dziecko rozwija się wolniej w stosunku do swoich rówieśników, nabywa później niż oni rozmaite umiejętności, np. zaczyna mówić dużo później
- dziecku trudno jest się skoncentrować, nie może usiedzieć w jednym miejscu;
- dziecko jest nadpobudliwe;
- dziecko ma problemy z nauką lub w inny sposób nie potrafi sobie poradzić w szkole (np. stres),
- dziecko jest stale wycofane, wyjątkowo ciche lub nieśmiałe, boi się;
- dziecko ma trudność w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami,
- dziecko nie potrafi kontrolować swoich emocji, stresu lub radzi sobie z nimi w niepokojący sposób (np. zaburzenia odżywiania, tiki nerwowe)
- dziecko zachowuje się agresywnie lub ma inne problemy z rozwiązywaniem konfliktów,
- dziecko skarży się na dolegliwości somatyczne (np. bóle brzucha, głowy, trudności ze snem, moczenie się w nocy), a nie ma wyraźnej medycznej przyczyny tych objawów,
- dziecko ma problem z zaadaptowaniem się do nowej sytuacji, takiej jak przeprowadzka, zmiana szkoły, pojawienie się rodzeństwa itp.,
- dziecko doświadczyło trudnej sytuacji, takiej jak rozwód rodziców, śmierć kogoś bliskiego, wypadek,
- dziecko ma problemy związane z dojrzewaniem,
- dziecko podejmuje destrukcyjne działania, np. uzależnia się od telewizji, komputera, sięga po używki, okalecza się,
- pojawia się autoagresja u dzieci
- rodzic chce poprawić jakość swojej relacji z dzieckiem lub ma poczucie, że dorastające dziecko się od niego oddala,
- rodzic chce pomóc dziecku nabrać wiary we własne siły, zwiększyć jego samoakceptację lub pomóc przezwyciężyć to, co jest dla dziecka trudnością lub ograniczeniem.
Pomoc psychologa może przybierać również formę porady wychowawczej, na przykład w chwilach kryzysów, pojawienia się wątpliwości czy lęków. Nie zawsze konsultacja oznacza konieczność rozpoczęcia dłuższej terapii. Psycholog dla dziecka może pomóc również całej rodzinie, niezależnie od tego czy problemy dotyczą sfery wychowawczej, szkolnej, relacji czy emocji. Będzie również wsparciem w sytuacji, w której maluch ma trudności, z którymi nie może pogodzić się rodzic, na przykład związane z agresją, sensoryką czy zaburzenia rozwoju u dziecka.
Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu oraz na konsultacje w przyjaznej atmosferze gabinetu psychologicznego, podczas których psycholog dziecięcy pomoże określić drogę rodzicom i pociechom do rozwiązania problemów. Nasi specjaliści przyjmują w poradni w samym sercu Warszawy. Oferujemy również możliwość skorzystania z konsultacji w formie online. Wspieramy pacjentów na każdym etapie życia, dlatego mogą skorzystać również z usług seksuologa, psychoterapeuty i dietetyka. Terapia rodzinna czy indywidualna? Skontaktuj się z nami i powiedz, jak możemy Ci pomóc!

6 marca 2025
Witamy w naszym Zespole Aleksandrę Gontarz, która jest psychologiem i seksuologiem, pracuje zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi. Więcej informacji: ZESPÓŁ.
30 grudnia 2024
We wtorek 31 grudnia (Sylwester) Poradnia będzie czynna tylko do godziny 13:00, a w środę 1 stycznia nie będziemy pracować. Życzymy wszystkiego dobrego na Nowy Rok!
23 grudnia 2024
W Wigilię (24 grudnia) pracujemy do godziny 13:00. W pierwszy i drugi dzień Świąt (24-25 grudnia) Poradnia będzie nieczynna. Wesołych Świąt!
13 września 2024
Do naszego Zespołu dołączyła Yevheniia Kibets, która jako psycholog pracuje z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi, w językach ukraińskim, rosyjskim i angielskim. Więcej informacji: ZESPÓŁ.
telefonicznego
500 504 600
Telefon czynny od 8:00 do 22:00
7 dni w tygodniu