- Osiągnąć rozwój osobisty
- Lepiej kształtować relacje międzyludzkie
- Wzmocnić pewność siebie i uwolnić swój potencjał
- Ograniczyć skutki negatywnych wydarzeń życiowych
Prowadzimy efektywną psychoterapię w Warszawie, posługując się metodami wypracowanymi przez lata doświadczeń. Gwarantujemy komfortową atmosferę i pełną dyskrecję, ponieważ wysokie standardy etyczne są dla nas najważniejsze.
Działamy w centrum Warszawy, pod adresem Aleje Jerozolimskie 91, niedaleko Ronda Czterdziestolatka, a więc u zbiegu Alei Jerozolimskich, Alei Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego. Ze względu na pobliskie miejsca postojowe wzdłuż Alei Jerozolimskich, a także wzdłuż Nowogrodzkiej (na tyłach budynku Poradni) oraz parking w Pasażu Braci Łopieńskich (wjazd od Alei Jerozolimskich), dojazd samochodem do nas jest wyjątkowo łatwy. W pobliżu zlokalizowany jest dworzec Warszawa Centralna, dworzec Warszawa Śródmieście oraz dwie stacje metra: Metro Centrum i Metro Rondo ONZ. Dzięki takiemu położeniu wygodnie do nas dotrzeć również transportem publicznym.

Dla kogo przeznaczona jest psychoterapia?
Psychoterapia to forma pomocy psychologicznej, która polega głównie na rozmowach między pacjentem a terapeutą. W zależności od nurtu i metod sesje są uzupełniane o różne zadania i ćwiczenia. Wśród najczęściej stosowanych można wyróżnić terapię poznawczo-behawioralną, psychodynamiczną, systemową i humanistyczną. Pomoc psychologiczna jest udzielana każdemu, kto potrzebuje wsparcia niezależnie od tego, czy zmaga się z przewlekłymi dolegliwościami, czy krótkoterminowymi problemami. Wskazaniem do pójścia na terapię są: depresja, zaburzenia lękowe, ataki paniki, trudności emocjonalne, problemy w związkach, zaniżona samoocena, uzależnienia, zaburzenia osobowości, a także osoby, którym towarzyszy poczucie beznadziejności i zaniżona samoocena. Psychoterapia (Warszawa stacjonarnie lub online) będzie dobrym krokiem także, kiedy nastąpi nagłe zdarzenie, które obciąży Cię emocjonalnie, jak na przykład żałoba czy nagła choroba kogoś bliskiego.
Nie istnieje jedna definicja psychoterapii. Kluczowym aspektem jest to, że polega ona na stosowaniu metod psychologicznych, w szczególności opartych o osobistą interakcję pomiędzy terapeutą a pacjentem. Można też uznać, że jej celem jest zmiana zachowania pacjenta lub przezwyciężenie jego problemów. Psychoterapia indywidualna jest więc nawiązywaniem porozumienia między terapeutą a pacjentem, w celu rozwiązania pewnych powracających problemów. Dzięki temu możliwe staje się wypracowanie pewnych zachowań oraz metod, które pomogą w polepszeniu jakości życia. Warto pamiętać, że pacjent musi chcieć dokonać zmiany w swoim życiu, a rolą psychoterapeuty jest umiejętnie mu w tym pomóc.
Więcej o tym, na czym polega psychoterapia przeczytasz na naszej stronie!
Kiedy zdecydować się na psychoterapię?
Psychoterapia nie jest sama w sobie lekiem na problemy pacjenta, lecz raczej środkiem umożliwiającym i wspomagającym ich przezwyciężenie. Sesje opierają się głównie na rozmowie, dlatego pacjent nie powinien pozostawać biernym słuchaczem, a aktywnie uczestniczyć w rozmowie. Wiele osób myśli, że terapia jest czymś ostatecznym – warto pamiętać, że im wcześniej zgłosisz się po pomoc, tym większa szansa na skuteczne leczenie. Najczęściej po pomoc sięgają osoby, które przytłoczyły zmiany w życiu i nie potrafią sobie z nimi poradzić, a także gdy spada samoocena, pogarsza się samopoczucie czy stres uniemożliwia normalne funkcjonowanie. W sytuacji pojawienia się problemów z kontrolowaniem emocji, gdy towarzyszy Ci smutek, masz objawy depresji czy pojawiają się bóle somatyczne o podłożu psychicznym.
Często pacjenci zgłaszają się po traumatycznych wydarzeniach, np. nagłej śmierci bliskiej osoby, przy rozwodzie, zmianie pracy, przeprowadzce do innego kraju czy miasta. Psychoterapia jest również częścią leczenia uzależnień (na przykład alkoholizmu czy narkomanii), zaburzeń osobowości, fobii, natręctw, ataków paniki czy kiedy pojawiają się myśli samobójcze. W takich sytuacjach wsparcie bliskich jest ważne, ale niewystarczające – profesjonalna pomoc psychoterapeutyczna to pierwszy krok do odzyskania siebie.


Jak się przygotować na pierwszą wizytę u psychoterapeuty?
Na pierwszej wizycie psychoterapeuta zawiera z pacjentem tzw. kontrakt terapeutyczny, w którym razem ustalają, jak będą wyglądać spotkania, jaką powinny mieć częstotliwość (ważne, by spotkania miały przede wszystkim charakter cyklu, który umożliwi psychoterapeucie utrzymywanie odpowiedniej relacji terapeutycznej z pacjentem), jaki może być przewidywany okres psychoterapii, etc.
Pierwsza wizyta może być krępująca i stresująca. Jeżeli potrzebujesz pomocy, ale stres uniemożliwia Ci działanie, możesz skorzystać z konsultacji w formie online. Nasza przychodnia umożliwia pacjentom wizyty zdalne, dzięki czemu łatwiej im się otworzyć. Psychoterapia Warszawa może odbywać się również stacjonarnie. Wszystkie wizyty przebiegają w przyjaznej atmosferze, z zachowaniem pełnej dyskrecji. Przed pierwszym spotkaniem warto określić, czego na ten moment potrzebujesz i co jest Twoim głównym problemem. Możesz zapisać sobie od kiedy zmagasz się z trudnościami, jak się objawiają, czy nasilają się, czy kiedyś już pojawiły się podobne problemy i jak sobie z nimi radziłeś/radziłaś. Terapeuta zapyta również o to czy chorujesz na różnego rodzaju schorzenia, przyjmujesz leki, a także o cel terapii. Po kilku spotkaniach terapeuta postawi diagnozę i zaproponuje pracę w wybranym nurcie.
Najczęściej pacjenci decydują się na spotkania 1 na 1. Psychoterapia indywidualna może być prowadzona w różny sposób, wedle różnych koncepcji, założeń i szkół. Główne rodzaje psychoterapii to: psychoterapia psychodynamiczna, psychoterapia poznawczo-behawioralna, psychoterapia Gestalt, psychoterapia humanistyczna, psychoterapia psychoanalityczna. Psychoterapia grupowa najczęściej sugerowana jest w przypadku problemów z zachowaniem w kontaktach między ludźmi lub w procesie leczenia uzależnień. Spotkania najczęściej są prowadzone w nurcie psychodynamicznym, poznawczo-behawioralnym i systemowym.
Więcej na ten temat: Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty?
Psychoterapia jest szczególnie ważna, gdy postępujące zmiany stają się zagrożeniem dla zdrowia lub życia. W razie potrzeby nie wahaj się skorzystać z pomocy specjalisty. Pamiętaj, że im wcześniej zdecydujesz się na wizytę, tym większa szansa na szybsze odzyskanie równowagi. Komfort Twojego życia oraz codzienne samopoczucie z pewnością ulegną znaczącej poprawie pod wieloma aspektami.
Cele w procesie psychoterapii - Psychoterapia Warszawa
Psychoterapia ma na celu poprawę samopoczucia i zdrowia psychicznego jednostki, rozwiązanie lub złagodzenie kłopotliwych zachowań, przekonań, kompulsji, myśli oraz emocji, a także poprawę relacji i umiejętności społecznych. Wiesz już, jak wygląda psychoterapia, na czym polega i o co może pytać specjalista.
Wiele osób zastanawia się, czego może oczekiwać po wizytach w gabinecie. Praktyczne cele, które można osiągnąć dzięki psychoterapii, to:
- konstruktywny rozwój personalny,
- narzędzia do pracy nad sobą,
- konkretne wsparcie,
- poprawa relacji międzyludzkich,
- wzrost pewności siebie i uwolnienie skrywanego potencjału,
- ograniczenie negatywnych następstw wydarzeń życiowych,
- odzyskanie wewnętrznej harmonii i dobrego samopoczucia,
- osiągnięcie poczucia szczęścia.
Przeczytaj więcej o tym, jaki jest cel psychoterapii?
Psychoterapia Warszawa – serdecznie zapraszamy do uzyskania szczegółowych informacji na temat oraz na konsultacje, podczas których nasz psychoterapeuta wesprze Cię na poszczególnych etapach terapii. W naszej warszawskiej poradni przyjmują zaufani, doświadczeni psychoterapeuci, którzy z pewnością sprawią, że poczujesz się jak w domu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz na konsultacje w przytulnym gabinecie. Specjalista pomoże Ci wybrać najlepszą ścieżkę prowadzącą do rozwiązania Twoich problemów!

30 grudnia 2024
We wtorek 31 grudnia (Sylwester) Poradnia będzie czynna tylko do godziny 13:00, a w środę 1 stycznia nie będziemy pracować. Życzymy wszystkiego dobrego na Nowy Rok!
23 grudnia 2024
W Wigilię (24 grudnia) pracujemy do godziny 13:00. W pierwszy i drugi dzień Świąt (24-25 grudnia) Poradnia będzie nieczynna. Wesołych Świąt!
30 marca 2024
W Wielkanoc (31 marca) i Poniedziałek Wielkanocny (1 kwietnia) Poradnia będzie nieczynna. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!
30 grudnia 2023
W Sylwestra (31 grudnia) i Nowy Rok (1 stycznia) Poradnia będzie nieczynna. Życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku i zapraszamy ponownie od 2 stycznia!
telefonicznego
500 504 600
Telefon czynny od 8:00 do 22:00
7 dni w tygodniu