• Aleje Jerozolimskie 91, 02-001 Warszawa

    • Polish
    • English

Psychodynamic Psychotherapy Warsaw

Psychoterapia pomaga między innymi:
  • Pozbyć się zaburzeń osobowości
  • Pozbyć się lęków i depresji
  • Polepszyć jakość swoich relacji z innymi
  • Popracować nad swoją samooceną
  • Polepszyć jakość swojego życia

Poradnia Harmonia oferuje swoją pomoc w każdym z tych przypadków. Terapia psychodynamiczna to nowoczesna forma walki z różnego typu przypadłościami psychicznymi, z którymi nie jest łatwo uporać się na własną rękę lub za sprawą jedynie psychoterapii. Dzięki odpowiednim warunkom każdy może poczuć się bezpiecznie i komfortowo – z pewnością o to zadbamy.

Znajdziesz nas w samym centrum Warszawy – u zbiegu Alei Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i Al. Jerozolimskich. Niedaleko znajduje się też dworzec kolejowy Warszawa Centralna, a także stacje metra: Metro Rondo ONZ i Metro Centrum. Dzięki położeniu w samym sercu stolicy zapewniamy klientom prosty dojazd zarówno komunikacją miejską, jak również samochodem. Miejsca postojowe znajdują się nie tylko wzdłuż Alei Jerozolimskich i Nowogrodzkiej, ale także na parkingu Pasażu Braci Łopieńskich.

Psychoterapia psychodynamiczna – Warszawa

Nie istnieje jedna definicja psychoterapii. Kluczowym aspektem przy próbie definiowania psychoterapii jest to, że polega ona na stosowaniu metod psychologicznych, w szczególności opartych o osobistą interakcję pomiędzy terapeutą a pacjentem. Można też uznać, że jej celem jest zmiana zachowania pacjenta lub przezwyciężenie jego problemów. Psychoterapia jest więc nawiązywaniem porozumienia między terapeutą a pacjentem, w celu rozwiązania pewnych powracających problemów. Dzięki temu możliwe staje się wypracowanie pewnych zachowań oraz metod, które pomogą w polepszeniu jakości życia.

Myślenie psychodynamiczne oznacza otwartość na nowości i płynne integrowanie elementów psychiatrii i psychoterapii podczas spotkań ze specjalistą. Najbardziej istotna jest dynamika przeżyć psychicznych i relacji zachodzących między pacjentem, a osobą prowadzącą psychoterapię psychodynamiczną. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się nerwic oraz zaburzeń lękowych i depresyjnych, owa metoda w optymalnych warunkach sprzyja zmianie samopoczucia i funkcjonowania pacjenta.

Psychoterapia psychodynamiczna bazą teoretyczną sięga psychoanalizy Z. Freuda oraz psychologii ego i psychologii self. Terapia psychodynamiczna (Warszawa) zakłada, że życiem człowieka sterują wewnętrzne, nieuświadomione mechanizmy działania oraz nierozwiązane, ukryte konflikty wewnętrzne. By do nich dotrzeć, potrzebne są nie tylko komfortowe warunki i poczucie bezpieczeństwa, ale też silna relacja z drugą osobą – tylko wtedy można nieświadomie ujawnić różnego typu akty psychiczne, które staną się przedmiotem analizy.

Psychoterapia psychodynamiczna – jak wygląda sesja

By psychoterapia psychodynamiczna była skuteczna, musi opierać się na więzi między pacjentem i terapeutą. Podczas sesji pacjent swobodnie dzieli się swoimi myślami i skojarzeniami, a lekarz, zamiast doradzać, poszukuje wspólnego języka z pacjentem. Podczas regularnych wizyt obie strony nie tylko lepiej się poznają, ale też wspólnie pracują nad trudnymi sytuacjami z życia i konfliktami oraz dążą do zredukowania szkodliwych i dysfunkcyjnych działań.

Więcej na ten temat: Psychoterapia Warszawa

Terapia psychodynamiczna – Warszawa

Sytuacja każdego z naszych pacjentów jest dla nas kwestią indywidualną, dlatego też odpowiednio do problemu zaproponujemy adekwatne rozwiązania. Jeśli do tej pory nie widzisz skutków swojej terapii, być może pomoże Ci właśnie oferowana przez nas terapia psychodynamiczna. Warszawa to miejsce, w którym nas znajdziesz. Nasi specjaliści z pewnością pomogą Ci rozwiązać wszelkie problemy i postarają się o przyjazną atmosferę podczas sesji. Skontaktuj się z nami i polepsz swoją jakość życia.

Pamiętaj, że im wcześniej podejmiesz odpowiednią terapię, tym łatwiej i szybciej będzie ona przebiegać. A komfort Twojego życia oraz codzienne samopoczucie z pewnością ulegną znaczącej poprawie pod wieloma aspektami.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz na konsultacje w przytulnym gabinecie psychologicznym w centrum Warszawy, podczas których doświadczony psycholog pomoże Ci wybrać najlepszą ścieżkę prowadzącą do rozwiązania Twoich problemów!

Aktualności
Najnowsze informacje

2 April 2021

On Easter (April 4) and Lana Monday (April 5), our Clinic will be closed. We wish everyone a Happy Easter!

26 March 2021

In the current pandemic situation, we would like to inform you that the Clinic remains open and we invite you to consult us all the time, both in the office and in a remote form.

9 February 2021

We have introduced the possibility for the patient to sign up for an appointment at our Clinic (both for an appointment at the Clinic and for on-line, telephone or e-mail consultations) via the form on our website. Just click on the link: Schedule an appointment (also available in the menu at the top of the screen).

30 December 2020

On December 31 (New Year’s Eve), our Clinic will be open until 1:00 PM, and on January 1, it will be closed. We wish you all the best in the New Year!

Nasz zespół
Kwalifikacje i doświadczenie
Zapraszamy do kontaktu
telefonicznego

500 504 600
Telefon czynny od 8:00 do 22:00
7 dni w tygodniu

Artykuły
Psychoterapia
What is the Purpose of Psychotherapy?

What is the Purpose of Psychotherapy?

What is the Purpose of Psychotherapy? 1024 607 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
What is the First Session with a Psychotherapist like?

What is the First Session with a Psychotherapist Like?

What is the First Session with a Psychotherapist Like? 1024 684 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Depression

Depression

Depression 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Na czym polega psychoterapia?

What is Psychotherapy?

What is Psychotherapy? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Lęk paniczny

Psychotherapy for Panic Disorder

Psychotherapy for Panic Disorder 1024 799 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Zaburzenia erekcji a psychoterapia

Psychotherapy for Erectile Dysfunction

Psychotherapy for Erectile Dysfunction 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Jak osiągnąć lub odzyskać szczęście?

How to Achieve or Regain Happiness?

How to Achieve or Regain Happiness? 1024 747 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Jak odnaleźć w sobie motywację?

How to Get Motivated

How to Get Motivated 1024 684 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"