• Aleje Jerozolimskie 91, 02-001 Warszawa

  • polski
  • angielski

Seksuolog Dziecięcy Warszawa

Seksuolog dziecięcy zajmuje się takimi kwestiami jak:

Jako psycholodzy-seksuolodzy pomagamy dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom w problemach związanych z seksualnością w okresie dojrzewania. W naszej pracy stawiamy wyłącznie na sprawdzone metody poparte długoletnim doświadczeniem. Naszym małym pacjentom i pacjentkom gwarantujemy komfort i dyskrecję. Każdy seksuolog dziecięcy z naszego zespołu w Warszawie kieruje się przede wszystkim standardami etycznymi.

Pracujemy w centrum Warszawy, tuż przy Rondzie Czterdziestolatka, czyli u zbiegu Alei Jerozolimskich, Alei Jana Pawła II i ulicy Chałubińskiego. Do naszej Poradni łatwo się dostać transportem publicznym. Niedaleko mieszczą się stacje kolejowe: Dworzec Centralny, Dworzec Śródmieście, a także dwa przystanki metra: Metro Centrum i Metro Rondo ONZ. Łatwo do nas dotrzeć także samochodem, ponieważ obok Poradni usytuowane są liczne miejsca postojowe wzdłuż Alei Jerozolimskich oraz na tyłach budynku wzdłuż ulicy Nowogrodzkiej, a także parking w Pasażu Braci Łopieńskich.

Seksuolog dziecięcy Warszawa – kiedy warto się udać?

Seksuolog dziecięcy to specjalista, który pomaga w rozwiązywaniu problemów dotyczących rozwoju seksualnego dziecka. Problemy, z którymi seksuolodzy dziecięcy najczęściej spotykają się w swojej pracy, to:

 • dziecięca masturbacja,
 • obnażanie się dzieci,
 • zbyt duże zainteresowanie dziecka pornografią czy własną seksualnością,
 • podglądanie innych,
 • uzależnienie od seksu, w tym cyberseksu,
 • trudności dotyczące orientacji seksualnej,
 • pozostałe problemy okresu dojrzewania.

Jak wygląda pierwsza wizyta u seksuologa dziecięcego?

Na pierwszej wizycie seksuolog rozmawia wyłącznie z rodzicem lub obojgiem rodziców dziecka (lub z opiekunami). Rozmowa służy uzyskaniu przez seksuologa informacji o problemie, w tym o jego kontekście – m.in. o stanie zdrowia dziecka, jego samopoczuciu, itd.

Na kolejną wizytę u seksuologa rodzic lub rodzice przychodzą razem ze swoją pociechą. Seksuolog dziecięcy będzie rozmawiał z dzieckiem i w porozumieniu z rodzicami pomoże znaleźć rozwiązanie problemu. Zaproponowana diagnoza oraz metody pracy zostaną przekazane rodzicom, którzy mogą liczyć na otrzymywanie systematycznych informacji zwrotnych. Warto pamiętać, iż jest to przede wszystkim sposób na pomoc i wsparcie dla dzieci, które przechodzą przez nierzadko trudny i przytłaczający okres rozwoju psychoseksualnego, dlatego potrzebują przede wszystkim zrozumienia i komfortowych warunków do tego, by przepracować problem.

Zdecydowanie warto podjąć leczenie swojego dziecka, nawet jeśli sygnalizuje, że to dla niego trudna lub niekomfortowa sytuacja. Sfera seksualna człowieka kształtuje się już od najmłodszych lat. Konsultacja u seksuologa dziecięcego to krok w kierunku tego, aby dziecko już jako dorosły człowiek uniknęło problemów związanych ze sferą seksualności. Przeprowadzona w przyjaznej i pełnej zaufania atmosferze terapia to przede wszystkim krok w kierunku zdrowej i bezpiecznej przyszłości dziecka w tej sferze.

Seksuolog dziecięcy Warszawa – nasi seksuolodzy dziecięcy przyjmują w Poradni zlokalizowanej w samym centrum Warszawy. Zapraszamy do kontaktu oraz na wizytę, podczas której seksuolog dziecięcy pomoże rozwiązać problem trapiący Twoją pociechę.

Aktualności
Najnowsze informacje

18 stycznia 2022

Wykorzystanie seksualne dzieci – jak rozpoznać niepokojące sygnały? – Publikujemy nowy artykuł Nadii Urbańskiej.

30 grudnia 2021

W Sylwestra pracujemy tylko do godziny 14:00, a 1 stycznia Poradnia będzie nieczynna. Zapraszamy od 2 stycznia. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

23 grudnia 2021

W Wigilię Bożego Narodzenia Poradnia będzie czynna do godziny 13:00, a pierwszego i drugiego dnia Świąt nie pracujemy. Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!

3 grudnia 2021

Do naszego Zespołu dołącza Nadia Urbańska, psycholog i seksuolog, która pracuje zarówno z osobami indywidualnymi, z parami, jak również w sprawach dotyczących dzieci. Więcej w zakładce ZESPÓŁ.

Nasz zespół
Kwalifikacje i doświadczenie
Zapraszamy do kontaktu
telefonicznego

500 504 600
Telefon czynny od 8:00 do 22:00
7 dni w tygodniu

Artykuły
Seksuologia dziecięca
Wykorzystanie seksualne dzieci – jak rozpoznać niepokojące sygnały

Wykorzystanie seksualne dzieci – jak rozpoznać niepokojące sygnały?

Wykorzystanie seksualne dzieci – jak rozpoznać niepokojące sygnały? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Formowanie kobiecości i męskości u dzieci i młodzieży

Formowanie kobiecości i męskości u dzieci i młodzieży

Formowanie kobiecości i męskości u dzieci i młodzieży 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Dostrzeganie różnic płciowych i identyfikacja płciowa u dzieci

Dostrzeganie różnic płciowych i identyfikacja płciowa u dzieci

Dostrzeganie różnic płciowych i identyfikacja płciowa u dzieci 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Jak wygląda pierwsza wizyta u seksuologa dziecięcego?

Jak wygląda pierwsza wizyta u seksuologa dziecięcego?

Jak wygląda pierwsza wizyta u seksuologa dziecięcego? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Dojrzewanie a seksualność

Dojrzewanie a seksualność

Dojrzewanie a seksualność 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Rozwój seksualny dzieci

Rozwój seksualny dzieci

Rozwój seksualny dzieci 1024 680 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Orientacja seksualna u dzieci

Orientacja seksualna u dzieci

Orientacja seksualna u dzieci 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Nadmierne zainteresowanie seksualnością u dzieci

Nadmierne zainteresowanie seksualnością u dzieci

Nadmierne zainteresowanie seksualnością u dzieci 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Call Now Button