• Aleje Jerozolimskie 91, 02-001 Warszawa

    • polski
    • angielski

Terapia Par Warszawa

Terapia par pomaga między innymi:

Prowadzimy profesjonalną terapię par w Warszawie, zaplanowaną w oparciu o metody wynikające z wieloletniego doświadczenia. Gwarantujemy komfort i dyskrecję obojgu partnerom, ponieważ jako terapeuci kierujemy się najwyższymi standardami etycznymi.

Nasza poradnia działa w centrum Warszawy, u zbiegu Alei Jerozolimskich, Alei Jana Pawła II oraz ul. Chałubińskiego. Dojazd do nas jest wyjątkowo dogodny własnym samochodem ze względu na łatwe parkowanie – miejsca postojowe wzdłuż Alei Jerozolimskich, a także wzdłuż Nowogrodzkiej (na tyłach budynku Poradni) oraz parking w Pasażu Braci Łopieńskich (wjazd od Alei Jerozolimskich). W pobliżu znajduje się również dworzec Warszawa Centralna, Warszawa Śródmieście oraz dwie stacje metra: Metro Centrum i Metro Rondo ONZ. Dzięki tej lokalizacji także dotarcie komunikacją miejską, nawet z innych dzielnic Warszawy, nie powinno sprawiać zbyt dużych trudności.

Najczęściej zgłaszane problemy

Najczęściej zgłaszane problemy, nad którymi pracujemy w Poradni w zakresie terapii par, to:

  • trudności w sferze seksualnej,
  • nieporozumienia w związku,
  • chęć pogłębienia relacji i lepszego wzajemnego zrozumienia,
  • zdrada partnera lub partnerki,
  • problemy związane ze staraniem się o dziecko.

Z doświadczenia wiemy, że wiele problemów występuje razem i nakłada się na siebie. Dlatego terapię par w naszej Poradni prowadzą psychologowie seksuolodzy mający doświadczenie zarówno w pokonywaniu problemów związanych z seksem, jak i tych dotyczących innych trudności wynikających ze wspólnego życia.

W jakiej formie przebiega terapia dla par w Warszawie?

Terapia par prowadzona jest w formie rozmowy terapeuty z obojgiem partnerów. Podczas terapii poruszane są tematy, które są istotne dla osób pozostających w związku i o których obie te osoby chcą mówić. Para odkrywa, co ją łączy, a co dzieli, co jest ważne dla każdej z osób, jakie mają oczekiwania i nadzieje. Terapia par uczy partnerów wyrażać swoje potrzeby w sposób adekwatny i jednocześnie nienaruszający granic drugiej osoby, a także rozwija umiejętność słuchania siebie nawzajem. Terapeuta stara się pomóc w określeniu problemów występujących w związku, a także sposobów na poprawę relacji między partnerami. Wspólne poszukiwanie tych sposobów jest najważniejszym zadaniem terapii, a pomaga w tym wspólne zastanowienie się czemu właściwie do tej pory, mimo dobrych chęci, nie udawało się pokonywać tych trudności.

Częstotliwość spotkań jest ustalana indywidualnie przez psychoterapeutę z parą. Jedno spotkanie z parą jest nieco dłuższe niż w przypadku terapii indywidualnej i trwa 70 minut. Z kolei cała terapia par jest zazwyczaj krótsza niż w przypadku psychoterapii indywidualnej – w większości przypadków udaje się osiągnąć założone cele już po kilkunastu sesjach.

Terapia par Warszawa – czy warto?

Dzięki terapii para może konstruktywnie rozwiązać swoje problemy, poprawić wzajemne relacje i wspólnie wyjść z kryzysu. Ważne jest to, że terapia par nie tylko pomaga w ustaleniu źródeł trudności i sposobów ich przezwyciężenia, ale także daje parze narzędzia do samodzielnego rozwiązywania takich problemów w przyszłości.

Więcej na ten temat: Na czym polega terapia dla par?

Terapia par Warszawa odbywa się w naszej poradni, która mieści się w centrum stolicy, w miejscu dogodnym zarówno dla tych poruszających się samochodem, jak i dla tych, którzy korzystają z transportu miejskiego. Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz na wizytę, podczas której specjalista pomoże Wam określić ścieżkę do wyjścia z Waszego kryzysu.

Aktualności
Najnowsze informacje

30 grudnia 2022

W Sylwestra (31 grudnia) i Nowy Rok (1 stycznia) Poradnia będzie nieczynna. Zapraszamy ponownie od 2 stycznia i życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

23 grudnia 2022

W Wigilię Bożego Narodzenia, pierwszy i drugi dzień Świąt Poradnia będzie nieczynna. Zapraszamy od wtorku 27 grudnia oraz życzymy wszystkim Wesołuch Świąt!

12 grudnia 2022

Oziębłość w związku – brak libido, z czego może wynikać? Jak walczyć ze spadkiem libido i gdzie szukać pomocy? Jak podnieść libido?

15 lipca 2022

Do naszego Zespołu dołącza Magdalena Papiernik – psycholog i seksuolog, która pracuje zarówno indywidualnie, jak i z parami. Więcej informacji o jej doświadczeniu i zakresie pracy w zakładce ZESPÓŁ.

Nasz zespół
Kwalifikacje i doświadczenie
Zapraszamy do kontaktu
telefonicznego

500 504 600
Telefon czynny od 8:00 do 22:00
7 dni w tygodniu

Artykuły
Terapia par
Oziębłość w związku – brak libido, z czego może wynikać?

Oziębłość w związku – brak libido, z czego może wynikać?

Oziębłość w związku – brak libido, z czego może wynikać? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Na czym polega terapia dla par?

Na czym polega terapia dla par?

Na czym polega terapia dla par? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Jak żyć z dorosłym mężczyzną zależnym od matki?

Jak żyć z dorosłym mężczyzną zależnym od matki?

Jak żyć z dorosłym mężczyzną zależnym od matki? 1024 682 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Kryzys w związku

Kryzys w związku – jak wygląda? Jak go przetrwać?

Kryzys w związku – jak wygląda? Jak go przetrwać? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Jak pogłębić relację w związku?

Jak pogłębić relację w związku?

Jak pogłębić relację w związku? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Starania o dziecko a problemy z seksem

Starania o dziecko a problemy z seksem

Starania o dziecko a problemy z seksem 1024 652 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"

Jak rozwiązywać konflikty w związku?

Jak rozwiązywać konflikty w związku? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Problemy związane ze zdradą

Problemy związane ze zdradą

Problemy związane ze zdradą 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Call Now Button