Zapewniamy w pełni profesjonalne wsparcie psychologiczne oraz przeprowadzamy kompleksową psychoterapię w Warszawie, posługując się metodami wypracowywanymi przez lata doświadczeń. Gwarantujemy wyjątkowo przyjazną atmosferę i całkowitą dyskrecję, ponieważ w naszej pracy kierujemy się przede wszystkim wartościami etycznymi.

Nasi psychologowie przyjmują w poradni zlokalizowanej w samym centrum Warszawy, u zbiegu Alei Jerozolimskich, Alei Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego. Niedaleko znajduje się Dworzec Centralny, dworzec Warszawa Śródmieście oraz dwie stacje metra: Metro Rondo ONZ i Metro Centrum. Równie sprawnie można dojechać do nas także autem, parkując je bez problemu dzięki licznym miejscom postojowym przy Alejach Jerozolimskich oraz przy ul. Nowogrodzkiej (na tyłach budynku Poradni), a także parking w Pasażu Braci Łopieńskich (wjazd od strony Alei Jerozolimskich).

Czym zajmuje się psycholog?

Psychologia to pełnoprawna dziedzina nauki, która zajmuje się psychiką oraz zachowaniem człowieka. Ich poznanie pomaga również zrozumieć uczucia oraz indywidualne potrzeby człowieka. Psychologia jest pomocna w wielu dziedzinach: w sporcie, w biznesie, w opiece zdrowotnej i w wielu innych, a przede wszystkim może pomóc w ułożeniu “życiowych” spraw każdego człowieka. Wykorzystując swoją wiedzę, doświadczony psycholog psychoterapeuta pomaga przejść przez trudny okres w życiu. Najlepszą i najbardziej sprawdzoną metodą na rozwiązanie osobistych problemów jest psychoterapia.

Psychoterapia polega na poufnej rozmowie z terapeutą, dzięki której można dogłębniej zrozumieć swoje emocje, potrzeby i obawy. Wniknięcie w głąb samego siebie pozwala lepiej dostrzec własne problemy, a tylko w ten sposób można wskazać drogę ich przezwyciężenia lub zaakceptowania.

Celem psychoterapii jest także pokazanie, jak duży wpływ ma człowiek na przezwyciężanie własnych słabości, a także jak duża jest odpowiedzialność człowieka za podejmowane przez niego decyzje. Uświadomienie sobie wagi własnej odpowiedzialności daje możliwość podejmowania decyzji o wiele bardziej świadomie. Dzięki temu dokonujemy lepszych wyborów, które dają nam więcej satysfakcji i poczucie spełnienia.

Tematy poruszane podczas rozmów z psychologiem psychoterapeutą zależą przede wszystkim od samego pacjenta. Ich wspólnym mianownikiem jest poznanie motywów i uczuć, które mu towarzyszą, tak aby samodzielnie mógł dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu.

Psycholog Warszawa

Jak wygląda wizyta u psychologa?

Wizyta u psychologa odbywa się w komfortowym gabinecie. Oprócz wizyty w gabinecie możliwa jest także pomoc on-line (w formie konsultacji przez Skype, konsultacji przez telefon oraz odpowiedzi na pytania przez E-mail). Wizyta u psychologa w naszej Poradni trwa 50 minut (w przypadku wizyty pary ten czas jest nieco dłuższy i wynosi 70 minut). Taki czas daje możliwość rozmowy z psychologiem bez pojawienia się uczucia znużenia tą rozmową. Wizyta u psychologa polega bowiem na rozmowie. Rozmowa dotyczy problemów pacjenta oraz sposobów poradzenia sobie z tymi problemami. Psycholog daje pacjentowi także spojrzenie na jego problemy okiem specjalisty, a przede wszystkim wsparcie i zrozumienie jego potrzeb, obaw oraz celów.

Więcej na ten temat: Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa?

Co możesz zyskać po wizycie u psychologa w naszej poradni w Warszawie?

Regularne wizyty u psychologa pomogą Ci:

  • wyeliminować lęk lub poprawić obniżony nastrój
  • uporać się z emocjami
  • zmobilizować się do działania
  • poczuć się szczęśliwym lub szczęśliwą
  • uzyskać pomoc dla swojego dziecka

Pamiętaj, że im wcześniej podejmiesz odpowiednią terapię, tym łatwiej i szybciej będzie ona przebiegać. A komfort Twojego życia oraz codzienne samopoczucie z pewnością ulegną znaczącej poprawie pod wieloma aspektami.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz na konsultacje w przytulnym gabinecie psychologicznym w centrum Warszawy, podczas których doświadczony psycholog pomoże Ci wybrać najlepszą ścieżkę prowadzącą do rozwiązania Twoich problemów!

Artykuły