• Aleje Jerozolimskie 91, 02-001 Warszawa

    • polski
    • angielski

Psycholog Warszawa

Zapewniamy w pełni profesjonalne wsparcie psychologiczne oraz przeprowadzamy kompleksową psychoterapię w Warszawie, posługując się metodami wypracowywanymi przez lata doświadczeń. Gwarantujemy wyjątkowo przyjazną atmosferę i całkowitą dyskrecję, ponieważ w naszej pracy kierujemy się przede wszystkim wartościami etycznymi.

Nasi psychologowie przyjmują w poradni zlokalizowanej w samym centrum Śródmieścia Warszawy, u zbiegu Alei Jerozolimskich, Alei Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego. Niedaleko znajduje się Dworzec Centralny, dworzec Warszawa Śródmieście oraz dwie stacje metra: Metro Rondo ONZ i Metro Centrum. Równie sprawnie można dojechać do nas także autem, parkując je bez problemu dzięki licznym miejscom postojowym przy Alejach Jerozolimskich oraz przy ul. Nowogrodzkiej (na tyłach budynku Poradni), a także parking w Pasażu Braci Łopieńskich (wjazd od strony Alei Jerozolimskich).

Czym zajmuje się psycholog?

Psychologia to pełnoprawna dziedzina nauki, która zajmuje się psychiką oraz zachowaniem człowieka. Ich poznanie pomaga również zrozumieć uczucia oraz indywidualne potrzeby człowieka. Psychologia jest pomocna w wielu dziedzinach: w sporcie, w biznesie, w opiece zdrowotnej i w wielu innych sferach, a przede wszystkim może pomóc w ułożeniu „życiowych” spraw każdego człowieka. Wykorzystując swoją wiedzę doświadczony psycholog psychoterapeuta pomaga przejść przez trudny okres w życiu. Najlepszą i najbardziej sprawdzoną metodą na rozwiązanie osobistych problemów jest psychoterapia.

Psychoterapia z kolei nie ma swojej jednej definicji. Najważniejsze dla jej zdefiniowania jest to, że polega ona na stosowaniu metod psychologicznych, w szczególności tych polegających na osobistej interakcji pomiędzy terapeutą i pacjentem. Mówiąc najprościej psychoterapia to terapia poprzez rozmowę. Jej celem jest osiągnięcie pożądanej zmiany u pacjenta lub przezwyciężenie problemów, z którymi się boryka.

Kiedy warto udać się do psychologa?

Jeżeli czujesz, że Twoje samopoczucie nieustanne się pogarsza, masz problemy ze snem, ogarnia Cię smutek, a kłopoty się nawarstwiają, to czas na wizytę u psychologa. Utrata sensu życia i przekonanie, że nie możesz niczego zmienić to objawy, które powinny skłonić Cię do wizyty u specjalisty. Z jego pomocą walka ze zmiennymi nastrojami, otaczającymi problemami i trudnościami będzie stanie się prostsza.

Psycholog pomoże Ci przepracować trudności, a Twój stan emocjonalny poprawi się, co sprawi, że codzienne podejmowanie wyzwań będzie łatwiejsze. Specjalista zdiagnozuje problem i zaproponuje odpowiednie leczenie, by stan pacjenta stopniowo się poprawiał. Dzięki fachowej pomocy znów zaczniesz cieszyć się życiem i odzyskasz energię do codziennych aktywności. W naszej poradni specjaliści niosą pomoc również dzieciom i młodzieży. Dbamy o to, by każdy, kto potrzebuje pomocy, trafił do lekarza specjalisty, który otoczy go niezbędną opieką i wsparciem. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu rozwiązanie osobistych problemów przebiega sprawnie, a pacjent odzyskuje spokój i radość z życia.

Jak wygląda wizyta u psychologa?

Wizyta u psychologa odbywa się w komfortowym gabinecie. Oprócz wizyty stacjonarnej możliwa jest także pomoc on-line (w formie konsultacji przez Skype, konsultacji przez telefon oraz odpowiedzi na pytania przez E-mail). Wizyta u psychologa w naszej Poradni trwa 50 minut (w przypadku pary wizyta trwa 70 minut) i polega na rozmowie. Dotyczy ona problemów pacjenta oraz sposobów poradzenia sobie z tymi problemami. Psycholog daje pacjentowi także spojrzenie na jego problemy okiem specjalisty, a przede wszystkim zapewnia wsparcie i zrozumienie jego potrzeb, obaw oraz celów.

Więcej informacji: Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa?

Psycholog dzieci i młodzieży

Dzieci i młodzież, podobnie jak dorośli, coraz częściej narażeni są na stres. Codziennie towarzyszą im trudności, z którymi nie zawsze są w stanie poradzić sobie samodzielnie. Jeżeli zauważyłeś, że Twoja pociecha nie potrafi kontrolować emocji, skarży się na dolegliwości somatyczne (bóle brzucha lub głowy, problemy ze snem), nie radzi sobie z dojrzewaniem lub podejmuje działania destrukcyjne to znak, by udać się do specjalisty po odpowiednie wsparcie i pomoc.

W oparciu o odpowiednie metody i techniki nasi specjaliści wspomagają rozwój dziecka i wzmacniają jego relację z rodzicami. Oferujemy pomoc w zakresie zrozumienia postępowania i rozwiązania różnego rodzaju trudności. Zapewniamy wsparcie zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Naszym celem jest pomoc w leczeniu depresji i stanów lękowych z którymi zmagają się młodzi ludzie, a także wsparcie w walce z zaburzeniami odżywiania i uzależnieniami. Nas specjaliści pomagają również w leczeniu nadpobudliwości oraz problemów z agresją czy też komunikowaniem się. Nasi specjaliści zapewniają dyskrecję i odpowiednią opiekę. Do każdego przypadku podchodzą indywidualnie. Jeżeli Twoje dziecko ma problem z koncentracją lub zauważasz zmiany w jego zachowaniu – skontaktuj się z nami. Wykwalifikowany specjalista postawi odpowiednią diagnozę i przedstawi dalszy plan działania. Dzięki profesjonalnej pomocy zarówno młodsze dzieci, jak i dorastająca młodzież mogą poradzić sobie z problemami codzienności. Odpowiednia terapia zapewni powrót do życiowej równowagi i dalszy, prawidłowy rozwój.

Więcej informacji: Psycholog Dziecięcy Warszawa

Co możesz zyskać po wizycie u psychologa w naszej poradni w Warszawie?

Regularne wizyty u psychologa pomogą Ci:

  • wyeliminować lęk lub poprawić obniżony nastrój
  • uporać się z emocjami
  • zmobilizować się do działania
  • poczuć szczęście
  • uzyskać pomoc dla swojego dziecka

Pamiętaj, że im wcześniej podejmiesz odpowiednią terapię, tym łatwiej i szybciej będzie ona przebiegać. Komfort Twojego życia oraz codzienne samopoczucie z pewnością ulegną znaczącej poprawie pod wieloma aspektami.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz na konsultacje w przytulnym gabinecie psychologicznym w centrum Warszawy, podczas których doświadczony psycholog pomoże Ci wybrać najlepszą ścieżkę prowadzącą do rozwiązania Twoich problemów!

Aktualności
Najnowsze informacje

20 listopada 2023

Zapraszamy do lektury nowego artykułu pt. Fobie specyficzne. Jego autorką jest Anna Połeć.

6 września 2023

Do naszego Zespołu dołącza Julia Rzyska – psycholożka i seksuolożka, która pracuje zarówno z dorosłymi, młodzieżą, jak i z parami. Więcej w zakładce ZESPÓŁ.

30 maja 2023

Witamy w naszym Zespole Annę Połeć, która prowadzi konsultacje i poradnictwo psychologiczne oraz seksuologiczne. Przyjmuje zarówno dorosłych, jak i młodzież. Więcej informacji na podstronie ZESPÓŁ.

29 maja 2023

Do naszego Zespołu dołączyła Rania Al-Mashan, która jest psychologiem i seksuologiem. Prowadzi terapię zarówno dla pacjentów indywidualnych, jak i dla par. Pracuje również z dziećmi. Więcej informacji w zakładce ZESPÓŁ.

Dobry Psycholog Warszawa
Nasz zespół
Zapraszamy do kontaktu
telefonicznego

500 504 600
Telefon czynny od 8:00 do 22:00
7 dni w tygodniu

Artykuły
Psychologia
Fobie specyficzne

Fobie specyficzne

Fobie specyficzne 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Tokofobia – jakie są jej przyczyny i objawy?

Tokofobia – jakie są jej przyczyny i objawy?

Tokofobia – jakie są jej przyczyny i objawy? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Wpływ emocji na sen

Wpływ emocji na sen – psycholog: jakość snu przekłada się na zdrowie psychiczne

Wpływ emocji na sen – psycholog: jakość snu przekłada się na zdrowie psychiczne 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Jak pomóc osobie dotkniętej problemem alkoholowym?

Jak pomóc osobie dotkniętej problemem alkoholowym?

Jak pomóc osobie dotkniętej problemem alkoholowym? 1024 684 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Zaburzenia lękowe

Zaburzenia lękowe

Zaburzenia lękowe 1024 684 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Zaburzenia osobowości

Zaburzenia osobowości

Zaburzenia osobowości 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Ból głowy może mieć podłoże psychologiczne – jak poradzić sobie z emocjami?

Ból głowy może mieć podłoże psychologiczne – jak poradzić sobie z emocjami?

Ból głowy może mieć podłoże psychologiczne – jak poradzić sobie z emocjami? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Czym objawia się zespół obsesyjno-kompulsyjny i jak się go leczy?

Czym objawia się zespół obsesyjno-kompulsyjny i jak się go leczy?

Czym objawia się zespół obsesyjno-kompulsyjny i jak się go leczy? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Call Now Button