• Aleje Jerozolimskie 91, 02-001 Warszawa

  • polski
  • angielski

  Jak osiągnąć lub odzyskać szczęście?

  Jak osiągnąć lub odzyskać szczęście?

  Jak osiągnąć lub odzyskać szczęście?

  Jak osiągnąć lub odzyskać szczęście? 1024 747 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"

  Jak osiągnąć szczęście?

  Kto z nas nie zadaje sobie tego pytania? Niestety nie ma na nie jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Każdy z nas jest inny i dlatego dla każdego z nas szczęście jest czymś innym.

  Szczęście

  Szczęście to emocja spowodowana doświadczeniami, które dana osoba ocenia jako pozytywne. Może to być odczucie chwilowe, ale również trwałe – dla trwałego odczuwania szczęścia niezbędne jest zadowolenie z własnego życia, poczucie spełnienia. Jak to osiągnąć? Oczywiście, jak wszystko, co dotyczy ludzkiej psychiki, jest to sprawa bardzo indywidualna. Jest jednak kilka elementów, które w sposób szczególny pomagają w osiągnięciu szczęścia:

  • przede wszystkim trzeba znać i rozumieć samego siebie, swoje mocne i słabe strony, wszystko to, co czyni Cię wyjątkową osobą;
  • należy mieć wysokie poczucie własnej wartości, nie myśleć źle o samym sobie – jeżeli krytykować się, to tylko konstruktywnie;
  • trzeba pozytywnie myśleć o przyszłości, nie tracić nadziei;
  • warto jak najwięcej obracać się wśród ludzi, mieć przyjaciół i dbać o nich – w trudnych chwilach stanowią oni bezcenne oparcie.

  Odzyskiwanie szczęścia

  Każdy z nas choć raz dostał od życia przysłowiowego „kopniaka”. To trudny moment, a u wielu osób powoduje rezygnację i utratę motywacji do działania. Co można zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim należy „coś” zrobić, wykonać ten pierwszy krok, zająć się czymś, co pozwoli odzyskać utraconą motywację do działania, wyznaczyć sobie cel i starać się go zrealizować. To oczywiście wymaga stałej i często bardzo trudnej pracy nad sobą.

  Więcej na ten temat: Jak odnaleźć w sobie motywację?

  Praca nad sobą

  Na szczęście trzeba zapracować. Trwałego szczęścia nie da ani lepszy samochód ani większy dom. Można je osiągnąć tylko dzięki pracy nad sobą: począwszy od zrozumienia samego siebie, poprzez zmianę myślenia, nawyków, aż do zwiększenia poczucia własnej wartości.

  W osiągnięciu tego może pomóc psychoterapia. Doświadczony psycholog psychoterapeuta może pomóc Ci zrozumieć samego siebie i dokonać zmian, które sprawią, że poczujesz się szczęśliwy.

  Więcej na ten temat: Psychoterapia

  Call Now Button