• Aleje Jerozolimskie 91, 02-001 Warszawa

    • polski
    • angielski

Jak osiągnąć lub odzyskać szczęście?

Jak osiągnąć lub odzyskać szczęście?

Jak osiągnąć lub odzyskać szczęście?

Jak osiągnąć lub odzyskać szczęście? 1024 747 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"

Jak osiągnąć szczęście?

Kto z nas nie zadaje sobie tego pytania? Niestety nie ma na nie jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Każdy z nas jest inny i dlatego dla każdego z nas szczęście jest czymś innym.

Szczęście

Szczęście to emocja spowodowana doświadczeniami, które dana osoba ocenia jako pozytywne. Może to być odczucie chwilowe, ale również trwałe – dla trwałego odczuwania szczęścia niezbędne jest zadowolenie z własnego życia, poczucie spełnienia. Jak to osiągnąć? Oczywiście, jak wszystko, co dotyczy ludzkiej psychiki, jest to sprawa bardzo indywidualna. Jest jednak kilka elementów, które w sposób szczególny pomagają w osiągnięciu szczęścia:

  • przede wszystkim trzeba znać i rozumieć samego siebie, swoje mocne i słabe strony, wszystko to, co czyni Cię wyjątkową osobą;
  • należy mieć wysokie poczucie własnej wartości, nie myśleć źle o samym sobie – jeżeli krytykować się, to tylko konstruktywnie;
  • trzeba pozytywnie myśleć o przyszłości, nie tracić nadziei;
  • warto jak najwięcej obracać się wśród ludzi, mieć przyjaciół i dbać o nich – w trudnych chwilach stanowią oni bezcenne oparcie.

Odzyskiwanie szczęścia

Każdy z nas choć raz dostał od życia przysłowiowego „kopniaka”. To trudny moment, a u wielu osób powoduje rezygnację i utratę motywacji do działania. Co można zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim należy „coś” zrobić, wykonać ten pierwszy krok, zająć się czymś, co pozwoli odzyskać utraconą motywację do działania, wyznaczyć sobie cel i starać się go zrealizować. To oczywiście wymaga stałej i często bardzo trudnej pracy nad sobą.

Więcej na ten temat: Jak odnaleźć w sobie motywację?

Praca nad sobą

Na szczęście trzeba zapracować. Trwałego szczęścia nie da ani lepszy samochód ani większy dom. Można je osiągnąć tylko dzięki pracy nad sobą: począwszy od zrozumienia samego siebie, poprzez zmianę myślenia, nawyków, aż do zwiększenia poczucia własnej wartości.

W osiągnięciu tego może pomóc psychoterapia. Doświadczony psycholog psychoterapeuta może pomóc Ci zrozumieć samego siebie i dokonać zmian, które sprawią, że poczujesz się szczęśliwy.

Więcej na ten temat: Psychoterapia

Call Now Button