• Aleje Jerozolimskie 91, 02-001 Warszawa

    • polski
    • angielski

Psychoterapia Psychodynamiczna Warszawa

Psychoterapia pomaga między innymi:
  • Pozbyć się zaburzeń osobowości
  • Pozbyć się lęków i depresji
  • Polepszyć jakość swoich relacji z innymi
  • Popracować nad swoją samooceną
  • Polepszyć jakość swojego życia

Poradnia Harmonia oferuje swoją pomoc w każdym z tych przypadków. Terapia psychodynamiczna to nowoczesna forma walki z różnego typu przypadłościami psychicznymi, z którymi nie jest łatwo uporać się na własną rękę lub za sprawą jedynie psychoterapii. Dzięki odpowiednim warunkom każdy może poczuć się bezpiecznie i komfortowo – z pewnością o to zadbamy.

Znajdziesz nas w samym centrum Warszawy – u zbiegu Alei Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i Al. Jerozolimskich. Niedaleko znajduje się też dworzec kolejowy Warszawa Centralna, a także stacje metra: Metro Rondo ONZ i Metro Centrum. Dzięki położeniu w samym sercu stolicy zapewniamy klientom prosty dojazd zarówno komunikacją miejską, jak również samochodem. Miejsca postojowe znajdują się nie tylko wzdłuż Alei Jerozolimskich i Nowogrodzkiej, ale także na parkingu Pasażu Braci Łopieńskich.

Psychoterapia psychodynamiczna – Warszawa

Nie istnieje jedna definicja psychoterapii. Kluczowym aspektem przy próbie definiowania psychoterapii jest to, że polega ona na stosowaniu metod psychologicznych, w szczególności opartych o osobistą interakcję pomiędzy terapeutą a pacjentem. Można też uznać, że jej celem jest zmiana zachowania pacjenta lub przezwyciężenie jego problemów. Psychoterapia jest więc nawiązywaniem porozumienia między terapeutą a pacjentem, w celu rozwiązania pewnych powracających problemów. Dzięki temu możliwe staje się wypracowanie pewnych zachowań oraz metod, które pomogą w polepszeniu jakości życia.

Myślenie psychodynamiczne oznacza otwartość na nowości i płynne integrowanie elementów psychiatrii i psychoterapii podczas spotkań ze specjalistą. Najbardziej istotna jest dynamika przeżyć psychicznych i relacji zachodzących między pacjentem, a osobą prowadzącą psychoterapię psychodynamiczną. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się nerwic oraz zaburzeń lękowych i depresyjnych, owa metoda w optymalnych warunkach sprzyja zmianie samopoczucia i funkcjonowania pacjenta.

Psychoterapia psychodynamiczna bazą teoretyczną sięga psychoanalizy Z. Freuda oraz psychologii ego i psychologii self. Terapia psychodynamiczna (Warszawa) zakłada, że życiem człowieka sterują wewnętrzne, nieuświadomione mechanizmy działania oraz nierozwiązane, ukryte konflikty wewnętrzne. By do nich dotrzeć, potrzebne są nie tylko komfortowe warunki i poczucie bezpieczeństwa, ale też silna relacja z drugą osobą – tylko wtedy można nieświadomie ujawnić różnego typu akty psychiczne, które staną się przedmiotem analizy.

Psychoterapia psychodynamiczna – jak wygląda sesja

By psychoterapia psychodynamiczna była skuteczna, musi opierać się na więzi między pacjentem i terapeutą. Podczas sesji pacjent swobodnie dzieli się swoimi myślami i skojarzeniami, a lekarz, zamiast doradzać, poszukuje wspólnego języka z pacjentem. Podczas regularnych wizyt obie strony nie tylko lepiej się poznają, ale też wspólnie pracują nad trudnymi sytuacjami z życia i konfliktami oraz dążą do zredukowania szkodliwych i dysfunkcyjnych działań.

Więcej na ten temat: Psychoterapia Warszawa

Terapia psychodynamiczna – Warszawa

Sytuacja każdego z naszych pacjentów jest dla nas kwestią indywidualną, dlatego też odpowiednio do problemu zaproponujemy adekwatne rozwiązania. Jeśli do tej pory nie widzisz skutków swojej terapii, być może pomoże Ci właśnie oferowana przez nas terapia psychodynamiczna. Warszawa to miejsce, w którym nas znajdziesz. Nasi specjaliści z pewnością pomogą Ci rozwiązać wszelkie problemy i postarają się o przyjazną atmosferę podczas sesji. Skontaktuj się z nami i polepsz swoją jakość życia.

Pamiętaj, że im wcześniej podejmiesz odpowiednią terapię, tym łatwiej i szybciej będzie ona przebiegać. A komfort Twojego życia oraz codzienne samopoczucie z pewnością ulegną znaczącej poprawie pod wieloma aspektami.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz na konsultacje w przytulnym gabinecie psychologicznym w centrum Warszawy, podczas których doświadczony psycholog pomoże Ci wybrać najlepszą ścieżkę prowadzącą do rozwiązania Twoich problemów!

Aktualności
Najnowsze informacje

14 marca 2023

Jak wygląda psychoterapia dla seniorów? Z jakimi problemami mierzą się osoby starsze? Jakie korzyści może przynieść im psychoterapia?

30 grudnia 2022

W Sylwestra (31 grudnia) i Nowy Rok (1 stycznia) Poradnia będzie nieczynna. Zapraszamy ponownie od 2 stycznia i życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

23 grudnia 2022

W Wigilię Bożego Narodzenia, pierwszy i drugi dzień Świąt Poradnia będzie nieczynna. Zapraszamy od wtorku 27 grudnia oraz życzymy wszystkim Wesołuch Świąt!

15 kwietnia 2022

W Wielkanoc (17 kwietnia) i Poniedziałek Wielkanocny (18 kwietnia) nasza Poradnia będzie zamknięta. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Nasz zespół
Kwalifikacje i doświadczenie
Zapraszamy do kontaktu
telefonicznego

500 504 600
Telefon czynny od 8:00 do 22:00
7 dni w tygodniu

Artykuły
Psychoterapia
Jak wygląda psychoterapia dla seniorów?

Jak wygląda psychoterapia dla seniorów?

Jak wygląda psychoterapia dla seniorów? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
W czym może pomóc psychoterapia?

W czym może pomóc psychoterapia?

W czym może pomóc psychoterapia? 1024 657 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Jak wprowadzić zmiany w swoim życiu?

Jak wprowadzić zmiany w swoim życiu?

Jak wprowadzić zmiany w swoim życiu? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Jaki jest cel psychoterapii?

Jaki jest cel psychoterapii?

Jaki jest cel psychoterapii? 1024 607 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty?

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty?

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty? 1024 684 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Depresja

Depresja

Depresja 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Na czym polega psychoterapia?

Na czym polega psychoterapia?

Na czym polega psychoterapia? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Lęk paniczny

Lęk paniczny a psychoterapia

Lęk paniczny a psychoterapia 1024 799 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"
Call Now Button