• Aleje Jerozolimskie 91, 02-001 Warszawa

  • polski
  • angielski

  Terapia par u seksuologa

  Terapia par u seksuologa

  Terapia par u seksuologa

  Terapia par u seksuologa 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"

  Problemy natury seksuologicznej mogą dotyczyć nie tylko jednej osoby, ale także współżycia z partnerem. W wielu tego rodzaju przypadkach optymalnym sposobem poprawy jakości współżycia jest terapia par, zwana też terapią małżeńską. Terapia taka prowadzona jest przez seksuologa specjalizującego się w pracy z parami.

  Najczęstsze problemy, których dotyczy terapia par u seksuologa

  Problemy, z którymi najczęściej spotykają się seksuolodzy w ramach terapii par, to:

  • ograniczenie bliskości seksualnej lub jej zupełny brak,
  • brak satysfakcji ze współżycia,
  • niskie pożądanie, niski poziom libido,
  • problemy z erekcją lub z przedwczesnym wytryskiem,
  • brak orgazmu,
  • bolesne stosunki,
  • problemy natury psychologicznej, między innymi: konflikty w związku, chęć pogłębienia relacji, zdrada i problemy związane ze zdradą,
  • trudności związane ze staraniem się o dzieci.

  Podłożem każdego z tych problemów mogą być nie tylko stosunki w związku, ale też indywidualne trudności – a te mogą wynikać zarówno z psychiki, jak i z przyczyn biologicznych. Dlatego też terapię par w naszej Poradni prowadzą psychologowie seksuolodzy, którzy posiadają doświadczenie zarówno w pokonywaniu trudności związanych bezpośrednio z seksualnością, jak i tych dotyczących innych problemów występujących w relacji partnerskiej.

  Więcej na temat aspektów psychologicznych terapii par tutaj: Terapia par

  [vc_single_image image=”2858″ img_size=”full” align=”left” border_radius=”3″]

  Forma prowadzenia terapii

  Terapia par u seksuologa polega na odbywanych cyklicznie rozmowach terapeuty z parą. Spotkania takie trwają 70 minut, a ich częstotliwość ustalana jest indywidualnie przez terapeutę razem z parą – w różnych przypadkach optymalne mogą być inne odstępy pomiędzy sesjami.

  Terapia polega na wspólnym dyskutowaniu kwestii istotnych dla pary, o których obydwie osoby chcą mówić. Obydwoje odkrywają, co jest dla nich ważne oraz jakie mają oczekiwanie wzajemnie wobec siebie. Terapeuta może poprosić ich o wykonanie w domu określonych „ćwiczeń”, które pomogą ich zbliżyć do siebie. Dokładny przebieg pracy terapeutycznej zależy oczywiście zawsze od indywidualnego przypadku i jest dostosowany do potrzeb i oczekiwań pary. Dlatego tak naprawdę każda terapia par u seksuologa wygląda nieco inaczej, a terapeuta zawsze dostosowuje stosowane metody do danego przypadki.

  Więcej na ten temat: Jak wygląda terapia par u seksuologa?

  Poprzez terapię terapeuta pomaga parze rozwiązać problemy natury seksuologicznej, poprawić wzajemne relacje i uzyskać satysfakcję ze współżycia. Ważne jest przy tym, aby terapia nie zakończyła się na określeniu przyczyn problemów i tego, jak im zaradzić, ale również pomogła parze nauczyć się trudnej sztuki samodzielnego radzenia sobie z takimi problemami w przyszłości.

  Więcej na ten temat: Jak polepszyć swoje życie seksualne?

  Call Now Button