• Aleje Jerozolimskie 91, 02-001 Warszawa

    • polski
    • angielski

Jak polepszyć swoje życie seksualne?

Jak polepszyć swoje życie seksualne?

Jak polepszyć swoje życie seksualne?

Jak polepszyć swoje życie seksualne? 1024 684 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"

Seksualność jest jednym z kluczowych aspektów życia człowieka, tak w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym. Udane współżycie ma fundamentalne znaczenie dla osiągnięcia satysfakcji życiowej. Brak czy niedostatki tego współżycia mogą negatywnie wpływać na zadowolenie z życia jako takiego.

Jak polepszyć swoje życie seksualne?

W przypadku braku udanego pożycia seksualnego możemy sięgnąć w pierwszej kolejności po stosunkowo proste sposoby:

1. Wzbogać swoją relację – zastanów się czy wystarczająco dużo uwagi poświęcasz swojemu partnerowi. Wypad do kina, spacer, czy romantyczna kolacja pogłębi waszą relację, da dobre podłoże do otwartych rozmów.

2. Porozmawiaj z partnerem o swoich potrzebach, fantazjach – na początku rozmowa może wydawać się trudna, ale z czasem przekonasz się, że przychodzi Ci to coraz łatwiej.

3. Pozwól sobie na odrobinę spontaniczności – rutyna i monotonia zabijają radość i satysfakcje ze współżycia. Spontaniczność wniesie do Waszej relacji nieco świeżości i radości.

Więcej na ten temat: Czy da się zaplanować życie seksualne?

[vc_single_image image=”3163″ img_size=”full” align=”left” border_radius=”3″]

4. Opowiadaj partnerowi o tym, co Ci się podobało – krytyka zabija pewność siebie i spontaniczność. Zamiast krytykować, lepiej powiedz partnerowi, co mógłby zrobić, żeby sprawić Tobie więcej przyjemności.

5. Wnieś do swojej sypialni odrobinę humoru – powaga a co za tym idzie napięcie i stres utrudnia odbiór bodźców seksualnych. Ciesz się bliskością. Pozytywne nastawienie i odprężenie pozwoli czerpać więcej przyjemności.

Nie zawsze proste sposoby na poprawę relacji seksualnej okazują się łatwe do wprowadzenia w związku. Czasem jest to niemożliwe z powodu nierozwiązanych konfliktów, problemów emocjonalnych, urazów z przeszłości czy trudności w komunikacji między parterami. Często problemy w osiągnięciu satysfakcji mogą mieć swoje podłoże w dysfunkcjach seksualnych. Pomóc może terapia prowadzona przez psychologa seksuologa. Specjalista określi przyczyny Twoich trudności oraz drogę do ich rozwiązania.

Więcej na ten temat: Seksuolog Warszawa

Call Now Button