• Aleje Jerozolimskie 91, 02-001 Warszawa

  • polski
  • angielski

  Dietetyk online – jak wygląda wizyta?

  Dietetyk online - jak wygląda wizyta?

  Dietetyk online – jak wygląda wizyta?

  Dietetyk online – jak wygląda wizyta? 1024 684 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"

  Jeżeli chcesz zapisać się na wizytę do dietetyka, ale nie masz czasu lub obawiasz się zakażenia koronawirusem, skorzystaj z możliwości uczestnictwa w wizycie w trybie online. Dzięki zdalnej konsultacji z dietetykiem bez problemu dopasujesz termin spotkania do swojego grafiku, a także nie będziesz musiał tracić czasu na dojazdy. Dowiedz się, jak wygląda wizyta online u dietetyka i sprawdź, jak się do niej przygotować.

  Wizyta u dietetyka online

  Internetowa konsultacja z dietetykiem tak naprawdę nie różni się znacznie od spotkania twarzą w twarz. Jest to najwygodniejsza opcja dla zabieganych oraz wszystkich tych, którzy z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą osobiście spotykać się ze specjalistą. Tak samo jak podczas standardowej wizyty na spotkaniu online z dietetykiem możesz porozmawiać o wszystkich kwestiach związanych z odżywianiem, które Cię nurtują. Podczas pierwszej konsultacji możesz spodziewać się kilku ogólnych i bardziej szczegółowych pytań o Twoje codzienne nawyki żywieniowe, tryb życia oraz aktywność fizyczną.

  Jak przygotować się do wizyty?

  Podobnie jak w przypadku tradycyjnej wizyty w gabinecie, do spotkania z dietetykiem online warto odpowiednio się przygotować. Znacznie ułatwi to pracę specjaliście, a także pozwoli na szybsze rozwiązanie problemu bądź ułożenie diety. Przed konsultacją warto zatem przez kilka dni notować, co, kiedy i w jakich ilościach jemy. Dobrze jest uwzględnić zarówno dni, w których pracujemy, jak również te spędzone w domu. Notatki powinny być sumienne – ukrywanie czegokolwiek przed dietetykiem nie ma sensu! Dodatkowo na spotkanie warto przygotować wyniki badań krwi. Przydatna może okazać się morfologia, lipidogram, glukoza i insulina na czczo oraz markery funkcji nerek, wątroby i tarczycy.

  Rodzaje wizyt online

  Jeżeli chcesz zapisać się na wirtualną konsultację z dietetykiem, masz do wyboru trzy opcje: wymianę maili, rozmowę telefoniczną oraz wideokonferencję. Typ konsultacji możesz dopasować do swoich potrzeb oraz problemu, z jakim się borykasz.

  Konsultacja telefoniczna

  Konsultacje telefoniczne z dietetykiem w gruncie rzeczy przypominają teleporadę z lekarzem specjalistą. Podczas rozmowy telefonicznej dietetyk przeprowadza wywiad i pomaga w rozwiązaniu problemu. Teleporada z dietetykiem to bardzo wygodny sposób konsultacji, który wymaga od pacjenta tylko telefonu i chwili wolnego czasu.

  Konsultacja mailowa

  Innym wygodnym sposobem, w jaki możemy skontaktować się z dietetykiem, jest konsultacja mailowa. Taki rodzaj wizyty nie wymaga fizycznej rozmowy ze specjalistą – problemy są rozwiązywane za pośrednictwem wiadomości e-mail. Aby skorzystać ze zdalnej porady, wystarczy dokładnie opisać swój problem i okoliczności, w jakich występuje. Dodatkowo warto załączyć informacje o wieku, płci oraz wszystkie inne wskazówki, które mogą mieć znaczenie. Do maila można również załączyć wyniki badań, jeżeli zostały wykonane. Po zapoznaniu się z wiadomością dietetyk odpowie rzeczową poradą.

  Wideorozmowa

  Innym, coraz popularniejszym typem spotkań z dietetykiem online jest wideokonferencja. Konsultacja przez Skype przebiega praktycznie tak samo jak standardowa wizyta i trwa tyle samo czasu – 50 minut. Podczas rozmowy możemy poruszyć wszystkie trapiące nas problemy w zakresie odżywiania oraz diety. Podobnie jak w przypadku wizyty w gabinecie stacjonarnym mamy możliwość zmiany terminu lub odwołania spotkania – możemy zrobić to najpóźniej 24 godziny przed umówioną wizytą.

  Płatność za wizytę

  Wizyta u dietetyka online może przebiegać w pełni internetowo. Pacjent nie musi odwiedzać osobiście gabinetu, a wszelkie formalności, w tym opłatę za konsultację, może uregulować przez Internet. Dzięki płatności za pośrednictwem odpowiedniego systemu nie musi wykonywać czasochłonnych przelewów. Wystarczy, że kliknie link do płatności otrzymany w wiadomości e-mail, by opłacić wizytę u dietetyka za pośrednictwem szybkich przelewów, karty czy BLIKA. Wcześniejsza opłata jest równoznaczna z rezerwacją terminu i jest wymagana przed konsultacją. Jeżeli z jakichkolwiek powodów konsultacja musi zostać przełożona, jest to oczywiście możliwe. Jeśli pacjent przeniesie lub odwoła spotkanie w określonym terminie, otrzyma pełny zwrot środków.

  Zalety wizyt u dietetyka online

  Dietetyk to specjalista, który swoją pracę opiera na wywiadzie z pacjentem, pomiarach ciała oraz wynikach badań, dlatego jest w stanie zapewnić wysokiej jakości, rzeczowe porady nawet bez bezpośredniego kontaktu fizycznego z pacjentem, co dla wielu z nas jest dużym udogodnieniem. Dzięki wizycie online możemy oszczędzić czas na dojazdach oraz oczekiwaniu na wizytę, a także nie narażamy się na potencjalne spotkanie z innymi osobami, które mogą być zakażone koronawirusem. W konsultacji możemy uczestniczyć z dowolnego miejsca, a na wizytę umówimy się o każdej porze dnia, zarówno wcześnie rano, jak i późnym popołudniem, a nawet wieczorem.

  Call Now Button