• Aleje Jerozolimskie 91, 02-001 Warszawa

  • polski
  • angielski

  Jak wygląda pierwsza wizyta u seksuologa?

  Jak wygląda pierwsza wizyta u seksuologa?

  Jak wygląda pierwsza wizyta u seksuologa?

  Jak wygląda pierwsza wizyta u seksuologa? 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"

  Rozmowy o sprawach intymnych w naszym kraju bardzo często są tematem tabu. Z tego powodu pacjenci, którzy wymagają porady u seksuologa, bardzo często odwlekają wizytę u specjalisty w czasie i próbują ukryć problem lub samodzielnie sobie z nim poradzić. To z kolei często prowadzi do jeszcze większych kłopotów i zaburzeń. Jeżeli chcesz zapisać się na wizytę u seksuologa – nie zwlekaj. Im szybciej umówisz się na konsultację, tym wcześniej uzyskasz potrzebną pomoc. Sprawdź, jak wygląda pierwsza wizyta u seksuologa, czego możesz się na niej spodziewać oraz jakie pytania możesz usłyszeć.

  Kim tak naprawdę jest seksuolog?

  Seksuolog to terapeuta, który specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów związanych z życiem płciowym człowieka, zarówno w sferze cielesnej, jak i psychologicznej. Jest to osoba, do której możemy zgłosić się ze wszystkimi problemami dotyczącymi współżycia oraz zaburzeń seksualnych. Dzięki wizycie u seksuologa możemy uzyskać niezbędne wsparcie oraz dowiedzieć się, czym są spowodowane nasze problemy. W niektórych przypadkach może okazać się, że zależą one całkowicie od psychiki, podczas gdy u innych osób mogą być wywołane nieprawidłowym funkcjonowaniem narządów.

  Kiedy warto udać się do seksuologa?

  Na wizytę do seksuologa warto udać się zawsze wtedy, gdy życie erotycznie nie dostarcza nam satysfakcji lub stronimy od bliskości cielesnej. Wbrew pozorom takie sytuacje zdarzają się bardzo często i mogą nieść za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji, m.in. odbić się na psychice czy prowadzić do zniszczenia relacji z bliską osobą. Do najczęstszych zaburzeń, które wymagają wizyty u seksuologa, zaliczyć możemy: brak orgazmu, zaburzenia erekcji, zaburzenia libido, przedwczesny wytrysk czy nawet uzależnienie od seksu. Chociaż rozmowa o wszystkich tych problemach z obcą osobą może początkowo być stresująca, warto się przełamać i zaufać doświadczonemu seksuologowi.

  Czego oczekiwać od seksuologa?

  Seksuolog to osoba, której możemy opowiedzieć o nawet najbardziej intymnych problemach, z którymi się zmagamy. Podczas konsultacji nie powinniśmy więc stresować się i nic ukrywać. Zapisując się na poradę u seksuologa, możesz mieć pewność, że terapeuta będzie bezstronny i zaakceptuje Cię i Twoje problemy. Chociaż specjalista może zadawać bardzo prywatne pytana dotyczące orientacji seksualnej oraz poczucia płci, w wielu przypadkach odpowiedź jest niezbędna przy ustalaniu strategii rozwiązywania problemu.

  Pierwsza wizyta u seksuologa

  Decydując się na rozpoczęcie terapii seksuologicznej, pacjenci bardzo często nie wiedzą, czego się po niej spodziewać. Już nawet sama myśl o wizycie u seksuologa i rozmowie o bardzo intymnych problemach z obcą osobą bywa często krepująca. Musisz jednak zdać sobie sprawę z tego, że seksuolog nie jest osobą, która będzie Cię oceniać – jest to doświadczony specjalista, który ma za zadanie Ci pomóc. Co do zasady pierwsza wizyta u seksuologa przebiega podobnie do pierwszej wizyty u psychologa. Zwykle ma formę rozmowy, podczas której pacjent opowiada o swoim życiu oraz problemach, z jakimi się zmaga.

  Jakie pytania może zadać seksuolog?

  Przebieg pierwszej wizyty u seksuologa jest zwykle dynamiczny i zależy od wielu czynników. Oprócz ogólnych pytań o konkretne problemy, jakie skłoniły Cię do wizyty u specjalisty, terapeuta może również zapytać o wiele innych rzeczy dotyczących Twojego ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, przebytych chorób czy wydarzeń z dzieciństwa. Dzięki takiej wiedzy seksuolog będzie mógł ustalić, czy zaburzenia mają czyste podłoże psychologiczne. W razie potrzeby terapeuta może zalecić również wykonanie dodatkowych badań, które będą niezbędne w diagnozie problemu.

  Terapia seksuologiczna

  Po rozpoznaniu problemu seksuolog postawi wstępną diagnozę dotyczącą problemu, a także zaproponuje dalsze kroki. W zależności od danego przypadku może zalecić psychoterapię seksualną, przepisać niezbędne środki farmakologiczne lub podpowiedzieć, jakie zmiany możesz wcielić w życie, by pozbyć się dotychczasowych problemów. W niektórych przypadkach seksuolog może również zalecić terapię dla par. Taka forma rozwiązywania problemu może być dużo bardziej skuteczna niż sesje w pojedynkę, a dodatkowo pozwala partnerom jeszcze lepiej się poznać i dostrzec problemy, z jakimi zmagają się w codziennym życiu erotycznym oraz jakie stoją za tym przyczyny.

  Udane życie seksualne ma duży wpływ na nasze samopoczucie oraz ogólny stan emocjonalny. Właśnie dlatego tak ważne jest, by dbać o nie w odpowiedni sposób. Problemy związane ze sferą intymną nigdy nie powinny być powodem do wstydu czy poczucia winy – zamiast je ukrywać, warto wybrać się na wizytę do profesjonalnego gabinetu seksuologicznego.

  Call Now Button