Tu jesteś: Strona główna -> Seksuolog -> Problemy z wytryskiem [Mapa strony]
 

Rodzaje problemów z wytryskiem

Najczęściej zgłaszane problemy z wytryskiem to brak wytrysku, wytrysk przedwczesny i wytrysk opóźniony.

Brak wytrysku

Za brak wytrysku może odpowiadać obniżony popęd seksualny (obniżone libido). To z kolei może mieć wynikać z czynników psychicznych (np. stres) lub fizjologicznych (np. przyjmowanie określonych leków). Przyczyną braku wytrysku może być także nadużywanie alkoholu lub narkotyków. Może on być również spowodowany niektórymi chorobami (np. nadciśnienie, cukrzyca).

Przedwczesny wytrysk

Jako przedwczesny określany jest wytrysk, do którego dochodzi zanim mężczyzna tego chce. Więcej na temat przedwczesnego wytrysku tutaj.

Wytrysk opóźniony

Podobnie jak w przypadku braku wytrysku, wytrysk opóźniony może być spowodowany przez obniżony popęd seksualny (obniżone libido), wynikający z czynników psychicznych (np. stres) lub fizjologicznych (np. przyjmowanie określonych leków). Opóźnienie wytrysku może także wynikać z nadużywania alkoholu lub narkotyków, jak również być spowodowany chorobami (np. nadciśnienie, cukrzyca).

Skala problemu

Problemy z wytryskiem są bardzo powszechne, mogą przydarzyć się prawie każdemu mężczyźnie. Czasami mogą wynikać z jednorazowej niedyspozycji, jednak jeżeli zaczynają się powtarzać, wówczas warto udać się do specjalisty.

Jak leczyć problemy z wytryskiem?

W zależności od tego, czy problemy z wytryskiem mają podłoże psychiczne czy fizjologiczne, leczenie problemów z wytryskiem może obejmować albo psychoterapię albo terapię farmakologiczną, może być również konieczne zastosowanie obydwu tych metod równocześnie. Środki farmakologiczne stosuje się zwłaszcza w tych przypadkach, kiedy problemy z wytryskiem wynikają z zażywania leków antydepresyjnych. Z kolei psychoterapia jest niezbędna, gdy problemy z wytryskiem mają podłoże psychiczne.

Przy leczeniu problemów z wytryskiem bardzo ważna jest otwarta i szczera rozmowa z partnerką. Zalecane jest wręcz, aby udać się na psychoterapię wspólnie z partnerką. Terapia będzie o wiele bardziej skuteczna, jeżeli będą w nią zaangażowane obydwie osoby. Tym bardziej, że problemy z wytryskiem bardzo często wpływają na jakość i trwałość związku.

Zapraszamy do kontaktu oraz na konsultację, podczas której seksuolog pomoże Ci określić drogę do rozwiązania Twoich problemów. Nasi seksuolodzy przyjmują w poradni w samym centrum Warszawy.