• Aleje Jerozolimskie 91, 02-001 Warszawa

  • polski
  • angielski

  Zwolnienie z pracy – w walce ze stresem wesprze Cię psycholog online!

  Zwolnienie z pracy

  Zwolnienie z pracy – w walce ze stresem wesprze Cię psycholog online!

  Zwolnienie z pracy – w walce ze stresem wesprze Cię psycholog online! 1024 683 Psycholog Seksuolog Warszawa - Poradnia "HARMONIA"

  Zwolnienie z pracy to nic przyjemnego, a do tego często może stanowić przyczynę późniejszych problemów ze zdrowiem psychicznym. Jeżeli również należysz do osób, które niedawno straciły pracę, nie przejmuj się i podejmij odpowiednie działania. Nie potrafisz poradzić sobie z zaistniałą sytuacją i nie wiesz, do kogo zwrócić się ze swoim problemem? Rozważ zapisanie się na konsultację online u doświadczonego psychologa.

  Dlaczego tak mocno przeżywamy zwolnienie z pracy?

  Dla większości dorosłych osób stabilna praca to jeden z priorytetów życiowych. Zwykle w jednej firmie możemy pracować przez wiele miesięcy czy nawet lat, co sprawia, że mocno związujemy się ze swoim pracodawcą oraz innymi współpracownikami. Zwolnienie z pracy po wielu latach zatrudnienia jest o tyle trudne, że na jakiś czas wprowadza w naszym życiu rewolucję, w szczególności, gdy nie spodziewaliśmy się tego, że stracimy pracę. Chociaż dla niektórych osób zwolnienie może być bodźcem do znalezienia lepszej pracy, zdecydowana większość pracowników ma problemy z zaakceptowaniem decyzji szefa.

  Zwolnienie z pracy może być szczególnie bolesne w kilku przypadkach i nie dotyczy to wyłącznie doświadczonych pracowników. Bardzo często osoby, które tracą zatrudnienie już na początku swojej kariery zawodowej, np. po kilku pierwszych miesiącach pracy, mogą zwątpić w swoją wartość oraz posiadane umiejętności.

  Powody zwolnienia

  Aby lepiej poradzić sobie ze zwolnieniem z pracy, warto w pierwszej kolejności zastanowić się, jaki był tego powód – w wielu przypadkach może okazać się, że utrata pracy nie miała nic wspólnego z naszymi umiejętnościami czy zaangażowaniem w pracę. Redukcja etatu, zmiana profilu działalności firmy czy stanowisko niedopasowane do umiejętności to bardzo częste powody zwolnień, które są całkowicie niezależne od pracownika.

  Jeżeli przyczyna utraty pracy leży jednak po naszej stronie, nie powinniśmy się tym zamartwiać i stale rozpamiętywać zwolnienia, ale wyciągnąć wnioski – taka lekcja może uchronić nas w przyszłości przed podobnymi sytuacjami w nowym miejscu pracy.

  Nie warto się załamywać!

  Zwolnieni pracownicy bardzo często popadają w błędne koło – są przytłumieni informacją o zwolnieniu, przez co nie mają chęci na szukanie nowej pracy, a nawet jeżeli uda im się otrzymać zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną, nie widać u nich entuzjazmu, przez co szanse na zdobycie zatrudnienia spadają, gdyż rekruterzy bardzo dobrze wyczuwają entuzjazm kandydatów. Trzeba pamiętać o tym, że w dzisiejszym świecie utrata pracy to nie koniec świata – firm poszukujących pracowników jest bardzo dużo i każda osoba, która ma już doświadczenie i bije od niej energia do działania, z pewnością znajdzie wymarzone zatrudnienie.

  Jeżeli po utracie pracy nie możesz znaleźć nowego zatrudnienia, nie rezygnuj! Zastanów się, w jakiej pracy będziesz czuć się najlepiej oraz jakie cechy sprawiają, że warto wybrać Cię na dane stanowisko. Nie musisz szukać dokładnie takiej samej pracy jak w przeszłości – zwolnienie może być początkiem czegoś zupełnie nowego u innego pracodawcy.

  Utrata pracy a pomoc psychologiczna

  Jeżeli zwolnienie z pracy dotyczy także Ciebie i nie potrafisz poradzić sobie z tym problemem, najlepszym krokiem będzie zasięgnięcie fachowej porady u specjalisty w dziedzinie problemów osób zwolnionych. Dzięki rozmowie z terapeutą dowiesz się nie tylko, jak poradzić sobie ze złością, smutkiem i żalem związanym ze zmianą pracy, ale także nauczysz się walczyć ze stresem. Psycholog pomoże Ci przełamać wszelkie bariery i zmotywuje Cię do działania.

  Trudności w poradzeniu sobie ze zwolnieniem bardzo często wynikają z zachwiania balansu między życiem prywatnym oraz zawodowym. Osoby, które na pierwszym miejscu stawiają pracę, często nie potrafią zaakceptować i zrozumieć decyzji pracodawcy; załamują się i nie potrafią cieszyć się tym, co normalnie sprawiałoby im radość. Niestety wielu z nas wciąż tego nie rozumie, a jeśli dotyczy to również Ciebie, terapeuta pomoże Ci w odnalezieniu dawnej radości z życia.

  Jeżeli wciąż nie masz przekonania, czy wizyta u specjalisty Ci pomoże, zapisz się na sesję u psychologa online – to obecnie najwygodniejsza forma terapii, podczas której możesz porozmawiać z psychologiem zawsze, gdy tego potrzebujesz, bez konieczności wychodzenia z domu.

  Call Now Button